• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@FixResetizmir
  • https://www.instagram.com/yenitoner
  • https://m.youtube.com/channel/UCCyyMG9K6uadgVj2kBuJ-4A/featured

HPV nedir, kesin tedavisi var mıdır ; genital siğil tedavisi

HPV nedir, kesin tedavisi var mıdır ; genital siğil tedavisi nasıl yapılır ? Lazerle , yakma ve dondurma yöntemi ile hpv tedavisi nerede yapılır ?

Bu konuda bir otorite olmadığımı , konuyu yurtdışı seyahatimde duyup , orada yaşayan doktor kuzenim sayesinde öğrendiğimi ve tedavi süreçlerine yurtdışında şahit olduğumu belirteyim.

Bu konu ile ilgili bilgilerim sadece bu yazı kadar , bu nedenle ilave hiçbir soruya cevap verecek bilgim yok ve altını çiziyorum , sadece referans bir yazı olması adına bu yazıyı hazırladım. En doğru şeyin iyi bir dermatolog ve ürolog muaynesi olduğunu asla unutmayın.

Kriyoterapi nedir , hangi hastalıklarda kullanılabilir ? [HPV Dondurarak Tedavi]
Kriyoterapi , bir tür ani dondurma işlemi denilebilir ; Siğiller ( genital bölge siğilleri dahil), Molloskum kontagiozum, Güneş lekeleri Epidermal kistler, Keloid, Seboreik keratoz, Aktinik keratoz, Keilit, Dermatofibrom, Alopesi areata (pelad), Şiddetli akne, Tırnak batması, Bazal hücreli cilt kanserinde uygulanmaktadır.

Dermatalog tarafında uygulanmalı , ehil bir elin kontrollü uygulaması sayesinde çözüm odaklı düşünülmelidir. HPV tadavisinde en etkili yöntemlerden biri bu denilebilir.


Koterizayon,yakma, genital siğil ve Koter İşlemi nedir, hpv tedavisinde etkili midir ?

Elektrokoter , dokuları yakmak için veya yakarak çıkarmak için kullanılan bir cihazdır. Elektrokoterler yüksek frekanslı RF dalga üreterek uygulama noktasındaki hücre sıvısını buharlaştırır ve bir tür yakma gerçekleştirirler. En ayrıntı bilgiyi mutlaka uzman doktor verecektir ama hpv tedavisinde tıpkı dondurma yöntemi gibi etkili bir çözümdür denebilir. Ve mutlaka ama mutlaka konusunda uzman , ehil yani bu işlemi bilen ve daha önce başarı ile uygulamış uzman doktor tarafında gerçekleştirilmelidir. [ Erkekte hpv virüsü görüntüleri ]

HPV ve genital siğil tedavisinde kullanılan kremler nedir ; çözüme etkili midir , krem ile hpv tedavisi mümkün müdür ?

HPV nin bir virüs olduğu ve bağışıklık sistemindeki zayıflığın , bu virüsü etkin hale getirdiği söyleniyor. Bulaşma sebepleri arasında ilk sıra cinsel temas ve deride yaşayan bu virüs , bildik ilaçlara karşı ne yazık ki henüz iyileşme göstermiyor. Dediğim gibi bu konuda otorite değilim , bilgim kısıtlı ama ,kremle , ağız yolu ilaçla vs kalıcı çözüm bulmak sanırım mümkün değil. Zaten öyle sinsi bir şey ki , tam oh kurtuldum dediğiniz anda , bağışıklık sistemindeki bir zayıflık sebebi ile nüksedebiliyor. [ HPV siğil görüntüleri ]İzmir'de hpv tedavi merkezleri ve genital siğil yakma ve dondurma işlemi nerede yapılır ?

Bu konuyu da sorunsuz çözüyorlar mı bilmiyorum ama , bel fıtığı ameliyatımı mikrocerrahi yöntemi ile özel Gazi Hastanesinde olmuştum.

İnanılmaz memnun kalmış ve doktorum Sn. Hakan Sinan Yılmaz sayesinde tekrar eski konforuma kavuşmuştum. Eminim bu hastanedeki dermatolog ve ürolog doktorlar konusunda en uzman ve bilgili kişilerdir. Hastaneyi arayarak yakma ve dondurma işlemi yapılıyor mu , yapılıyorsa maliyeti nedir öğrenebilirsiniz. Gerekli kan ve dna testleri neledir , hpv hangi türde ve uygulanması gereken yöntem nedir , ne kadar süre ile tadavi olmanız gerekiyor danışabilirsiniz. [ HPV tedavisi erkek , HPV tedavisi kadın ]


SONUÇ OLARAK : 

Hijyen çok önemli ; cinsel hayatımıza devam ederken , birlikte olduğumuz kişiye uygun bir dille bazı soruları sorabilmeli ve sağlığımızı önemle koruma altında tutmalıyız. Evet çok sinsi bir virüs ama , en azından koruyucu önlemler almak , ya da cinsel tatmini önemsediğimiz kadar korunmayı da önemsemek çok ama çok önemli. Tek eşlilik zaten en büyük tavsiye ; bağışıklı sistemini güçlü tutmak , beslenmeye önem vermek ve uygun beslenme konusunda uzmanlardan tavsiye almak ; sigaradan kesinlikle uzak durmak hayati önem taşıyor. [ HPV virüsü nasıl bulaşır , testler nelerdir ? ]


Bu yazıdaki etiketler : izmir'de hpv tedavisi , hpv tedavisinde kullanılan ilaçlar , hpv için krem isimleri , hpv lazer tedavi merkezi , erkeklerde genital siğil kremi , peniste çıkan siğil ve leke tedavisi

Bu yazı bir tavsiye değildir ; söylenen hiçbir şeyi bir tavsiye olarak görmeyiniz (uzman doktora görünme dışında hiçbir tespit bağlayıcı değildir ; üşenmeyin ve hemen doktordan randevu alınız)


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler