• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

CANON PIXMA G3400 incelemesi , mürekkepli yazıcı alınır mı ?

CANON PIXMA G3400 yazıcı özelinde mürekkepli yazıcı incelemesi ve kendinden yandan tanklı mürekkepli inkjet yazıcı almak mantıklı mı ?

Yazıcıyı incelerken , siyah baskı hızının dakikada 8 , renkli baskı hızının da dakikada 5 sayfa olduğunu gördüm. Yani 50 sayfa renkli baskı almaya kalktığınızda , on dakika !!! bekleyeceğiniz bir durum sözkonusu.. Zı zı zıttt zııı zıttt ; zı zızıtttt zııı zıııtt.. Gece uyurken kulaklarınızda bu sesle uyumanız muhtemel.

NOT: TELEFONDA TEKNİK DESTEK VERMİYORUZ ; LÜTFEN ARAMAYINIZ.

Canon g3400 yandan tanklı yazıcı incelemesi

Mürekkepli yazıcılarda sık karşılaşılan problemler ve yandan tanklı yazıcılarda temel arızalar nelerdir ?

Üretici firmalar baktılar ki kendi yazıcılarına sonradan tanklı sistem ilave ediliyor ve mürekkepli tanklı yazıcı haline dönüştürülüyor ; e o zaman doğrudan biz de böyle üretelim ve kaybettiğimiz pazarı geri kazanalım dediler. Canon ve epson gibi markalar ve brother gibi büyük yazıcı üreticisi firmalar , mürekkepli yazıcıları kendinden tanklı üretmeye başladılar.


Eğer ekvatoral bir iklimde yaşasaydık , mürekkepli sistemlerde sorun yaşama ihtimalimiz neredeyse sıfır olurdu. Ama +40 dereceden -40 lara kadar düşen coğrafyalarda yaşadığımız için , sıvı her türlü şeyde sıkıntı yaşamamız muhtemel. Bu nedenle araçlarımıza antifreeze koyuyoruz ; peki mürekkeplerin donmasını nasıl engelleyeceğiz?

Baskı kafalarının donması büyük dert. Ve ayrıca birkaç gün dahi çıktı almamanız halinde, sıcaklığı bir yana bırakalım , baskı ağzında tortulanma vb sebeplerle ya tıkanma ya da çizgi çizgi yazma sorunları oluşuyor. Mikron derece püskürtme yapan kartuşlardan bahsediyoruz.


canon GI 490 orjinal siyah mürekkep izmir

Mürekkepli yazıcı dakikada kaç sayfa renkli sayfa basar ? Bir kartuşla kaç sayfa çıktı alırım ?

Aslında en temel sorunlardan biri de bu ; diyorsunuz ki baskı maliyetim düşük olsun. Gidip bu düşünce ile mürekkepli bir yazıcı alıyorsunuz. Örneğin bir iş güvenlik firmasısınız ve ortalama bir rapor 50 ila 150 sayfa. Dakikada 5 sayfa dersek , 150 sayfalık bir çıktı yaklaşık 30 dk sürecek demektir. Sizce bu mantıklı mı ? Ve tüm bunlar , olası bir sıkıntı ya da arıza çıkmaması durumunda. Kağıt sıkıştı ya da tank boruları hava yaptı gibi sorunları yok sayarsak şayet.CANON PIXMA G3400 FOTOKOPİ , TARAYICI , Wİ-Fİ TANKLI YAZICI fiyatı yaklaşık olarak nedir ?

Kesin olmamakla birlikte , 702 TL civarı bir fiyat yelpazesi var. Mürekkepli yazıcıya neredeyse lazer yazıcı parası ödeyip , 50/100 sayfa alabilmek için uzun uzun beklemek..Mantıklı mı ?

Lazer yazıcı baskı kalitesi ile mürekkep baskı kalitesi arasındaki farkı da hesap etmek gerekir. Mürekkepli yazıcılarda olası arızalara yönelik yedek parça ve bakım parkuru ile lazer yazıcılardaki imkanlar kıyaslandığında , lazer yazıcıların çok çok daha az arızalanıp , arızalansalar bile ufak tefek dokunuşlarla yollarına devam ettikleri görülüyor. Mürekkepli yazıcılarda ise , hayatınız servis ve bakım istasyonlarında geçebilir ; ve şunu duyabilirsiniz : Bunu yaptırmak yerine atın , yenisini alın.. Bize gelen mürekkepli yazıcıları kapıdan dahi sokmadığımızı en baştan söyleyelim. Ne tamir ediyoruz ne de mürekkep vs satıyoruz.

Not : Biz otorite değiliz ; bu yazı ne bir tavsiyedir ne de yönlendirme. Son karar sizin. Her marka kendi tescili altındadır ve mutlaka avantajları da vardır. Biz sadece yılların verdiği tecrübe ile her şeyi değerlendirmenizi ve hemen atlayarak karar vermemenizi istiyoruz. Boşa giden paralar , bu ülkenin parası..
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi