• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Kıskanmak nedir ve normal midir? [çözüldü]

Bir sosyal medya forum sitesinde gördüğüm kıskanmak nedir ve normal midir ? Aşırı kıskançlık bir hastalık mıdır ? sorusuna verdiğim cevabı paylaşmak istedim.Keyifle okumanız dileğiyle.


kıskanmak nedir ve normal midir ?


Bir şarkı sözü ile girelim konuya :


"Henüz on yaşında bir kardeşim var , seni ondan bile kıskanıyorum.. !! "Hakkı Bulut'un bir dönem milyonlar satan kasetlerinden birinin hit parçalarından olan bu şarkı , bir dönemin psikolojik bozukluğunu mu , yoksa topyekün insan ırkının şizofrenik oluşunu mu dile getiriyor bilemedim.Fakat kıskanma denilen hadisenin temelinde yatan etkenin , elde tutma olduğunu düşünmekteyim.


Kendimi sana ait hissediyorum sözünün alt mesajı nedir : ait / sahip ?

Halam ve eniştem kırk yıldır evliler.

Halama sordum , hiç onu kıskandın mı ?

Enişten çok kitap okurdu dedi. Okudukça öyle bir karaktere yürüdü ki , beni asla aldatamayacak kadar yüce bir insan olduğunu farkında vardı ; çünkü bir insanın yalnız ve yalnız kendini aldatacağını ve bunun da nasıl büyük bir yıkım olduğunu biliyordu.


Entellektüel bakış açısı bu şekilde. Bir de okuma yazma bilmeyen babaanneme kulak verelim."Deden koca adamdır. Gözünü bende açtı benle kapadı . En son dedim ki , adam adam bak gidiyorsun söyle bakalım başka kadına hiç baktın mı ; bana dedi ki "senden başka bu dünyada kadın var mıydı ki bakayım ey karı.."Naif , latif , ve gülümseten bir bakış..
Çok geniş bir alanı var kıskanma meselesinin ; mesleki başarıyı kıskanma , kıyafeti kıskanma vb gibi ama ; en magazinel taraftan yaklaşmak istedim.
Saygılarımla.tonerizmir.com| 03.08.2016 |
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi