• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Boğaza balık kılçığı kaçması , boğaza batan kılçık nasıl çıkar ?

Boğazıma balık kılçığı kaçtı , nasıl çıkar ? Boğaza saplanan balık kılçığını nasıl çıkarırım ?


Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız , en doğru adres , yakınınızda bulunan bir sağlık polikliniği ve doktorlardır. Evde bir şeyler yapayım derken , telafisi olmayan yaralar ve sıkıntılar açmayın.Hamsi , sardalye , istavrit gibi küçük balıkları yerken oluşan bir durumsa , gene doktora başvurmak kaydı ile evde yapabileceğiniz minik şeyler var.

Önce bir aynanın karşısına geçin ve telefon ışığı vb yardımla ağzınızı açıp boğazınızın görünen kısmına bakın.EKMEK İÇİ YEMEYİ DENEMEK :Ekmeğin içini iyice çiğneyerek yemeyi bir düşünün , ekmek , balık kılçığına yapışarak onu yapıştığı ya da saplandığı yerden alabilir. Fakat gluten vb hassasiyetiniz varsa ve yemeniz yasaksa asla bunu yapmayın.Çok fazla yemenize gerek yok ; bir iki lokma yeterli. Baktınız olmadı ; zorlamayın.


boğaza kaçan balık kılçığı nasıl çıkar ?


BİR KAŞIK BAL YEMEK ETKİLİ OLABİLİR : 


Evde bal varsa , bir kaşık balı yemeyi denemek de işe yarayabilir. Bal , balık kılçığınaa yapışarak oradan çıkmasına sebep olabilir. Ama asla çok abartmayın ve özellikle şeker vb hastalığı olanlar bunu denemesin.Her yol doktora ve uzman bir doktor tavsiyesine çıkıyor. Bu nedenle çok dikkatli olun.Konusunda uzman bir kulak burun boğaz hekimi , bulunduğunuz bu sıkıntılı durumdan sizi çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtaracaktır.


İnternet vb mecralarda saçma sapan yöntemleri denemek yerine , iki dakika randevu alıp derhal bir hekime görünün.


ekstra işe yarar bilgi için  : TIKLA


YAKINLARDA BİR EZCANE VARSA ONLARDAN YARDIM RİCA EDİN :Eczacı arkadaşlar müdahale etmezler ; ama konu ile ilgili sizi yönlendirebilir ve psikolojik destek vererek , doğru uzmana sizi yönlendirebilirler.

Onları baskı altına almadan (dediğim gibi müdahale yeri onlar değil) fikir alma ve durumun boyutunu görme adına destek rica edebilirsiniz.Balık kılçığı , boğazınızı tahriş etmiş olabilir. Bulunduğu yerden sıyrılıp mideye gitmiş olsa bile , oluşturduğu tahriş nedeni ile size hala ordaymış gibi gelebilir.Bu nedenle takıntılı bir biçimde öksürmeye , bir şeyler yapmaya çalışmayın. Daha büyük sorunlar açabilirsiniz. Yapmayın.


Sakin olun ; haftasonu ise pazartesiyi bekleyin ; gece ise sabahı bekleyin . Çok rahatsız ediyorsa uyumayın ama boğazınıza zarar verecek saçma sapan şeyler yapmayın.Bu işin en akılcı çözümü doktordur unutmayın.
NOT : ÇOK KAYNAR OLMAMAK KAYDI İLE , IHLAMUR ÇAYI İLE BOĞAZINIZI YUMUŞATABİLİRSİNİZ. GEVŞEYEN KASLAR KILÇIĞI SALABİLİR.Çok geçmiş olsun.


Toner Dolumu İzmir

Bu arada , yazıcınız silik , soluk basıyorsa , neden ve nasıl çözülür bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin.

Uyarı : Bu yazı bir tavsiye değildir ; yazanı ve yayınlayanı bağlamaz. Doğruluk iddası olmayan , sadece alternatif düşünceleri analiz eden bir inceleme yazısıdır. Burada bahsedilenler , asla uzman bir doktorun teşhis ve uygulamasının yerini tutmaz. Sorumluluk okuyana aittir.

Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi