• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

İdeal mükemmel anna baba ve ebeveyn sonunda bulundu [çözüldü]

Bir sosyal medya forum sitesinde gördüğüm ideal anne baba ebeveyn nasıl olmalı ? Çocuk büyütürken nelere dikkat edilmeli ? sorusuna verdiğim cevabı paylaşmak istedim.Keyifle okumanız dileğiyle .ideal anne baba olmada kırmızı başlıklı kız modeli


İdeal anne-baba nasıl olmalı?Örnekle açıklayayım :

Dede , torununu salondaki üçlü kanepeye oturtur. Babanın arkadaşlarından biri salon kapısından bağırır : ta ta taaaa taaa kırmızı başlıklı kız..Anne , kırmızı başlıklı kız kostümü ile girer ve oyun başlar.. Baba kurt olur , arkadaşlardan biri avcı biri de büyükanne..Amatörce tasarlanmış kostümler , minik mesajlar içeren şarkılar vs.. fakat masal başkadır ; Kurt ölmez, büyükanne ölmez ; öyle bir kurgu yapılır ki kimse ölmez . Karnı yarılıp içine taş doldurulmaz.Kurt ikna edilir , hatta karnı doysun diye bir takım yiyecekler paylaşılır ve doğal hayata dönmesi yönünde öğütlenir. Avcıya da abuk sabuk avlanma , doğada her canlının yaşam hakkına saygı duy vb ifadelerle , samimi ve içten öğütlerde bulunulur.Şarkılar söylenir finalde minik kızı da içeren bir halka yapılır ve dans edilir.Kırmızı başlıklı kızın sepetindeki ev yapımı pasta börekler yenir.
Büyükanne sap gibi klübesinde tek bırakılmaz ; yalnız ve ölüme terkedilmiş bir yaşlı değildir artık.Gerekirse evin yanına küçük bir klübe yapılır ve büyükanne o klübeye taşınır ; onun klübesi de ihtiyacı olan bir aileye verilir.
Bu vb öğretilerle eğlenerek , oynayarak verilen mesajların daha akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum.Hört hürt yerine
, gülmek ve güldürmek , bir şeyi anlatırken ona saygı duyarak (aklına) ve ilerde aynı şekilde insanlara saygı duymasının temellerini atarak,ona bunu öğreterek ilerleyen ebeveynler olmak..
Benim hayalim bu..
Selamlartonerizmir.com | 03.08.2016 |
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi