• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.instagram.com/yenitoner
  • https://www.youtube.com/watch?v=sZhargsoB_c

Yazıcım kağıt almıyor ; kağıt sıkıştırıyor | Printer inceleme

Bir zaman sonra yazıcılar kağıt almamaya , ya da kağıt sıkıştırmaya başlayabilir. Parçaların eskimesinden dolayı bu sıkıntıları duyabiliyoruz.Sık görülen başlıklarla konuya bakmak ve bildiğimiz şeyleri mırıldanmak istedik ; yazıyı sonuna kadar okuyunuz lütfen. Telefonla ücretsiz destek vermediğimizi hatırlatırız. [Teşekkürler]EN SIK KARŞILAŞILAN VE EN BASİT ÇÖZÜLEN YAZICI ARIZASI : 


Bilgisayardan çıktı gönderdiğinizde yazıcı hiçbir tepki vermiyorsa , sürücü hatası olabilir ; ya da usb kablo / network / kablosuz bağlantı sorunu olabilir. Kabloyu / bağlantıyı bir kontrol edin lütfen :)Sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyin , ya da usb kabloyu çıkarıp tekrar takın. Yedek bir kablo varsa onunla da deneyebilirsiniz. Bazen yazıcının usb girişlerindeki lehimler kopmuş olabiliyor. Bir yazıcı tamircisinden destek almanızda fayda var.
yazıcı kağıt sıkıştırma çözümü


Printerda kağıt sıkışması ve kağıt almama gibi durumların elektronik sebepleri kadar, mekanik nedenleri de vardır.


Yazıcının kağıt tepsisinin üzerinde , kaucuk malzemeden üretilmiş ve inip kalkan bir parça vardır. Kağıt pateni diye adlandırılan bu parça , zamanla , tıpkı araba lastiklerinin kabaklaşması ve zeminde tutunamaması gibi , kabaklaşır ve incelir. Bu nedenle kağıdı alırken patinaj çeker. Bu parçanın değişmesi genelde sorunu çözecektir.Youtube de yazıcı modelinizi yazıp , "kağıt pateni değişimi" diye de ekleyerek videolar izleyebilirsiniz.Eğer kağıt pateni kağıdı alıp itiyor , ve kağıt , yazıcının fuser(fırın) denen arka bölgesinde sıkışıyorsa , transfer roller denen parçada sıkıntı var demektir ki mutlaka profesyonel bir tamirciden destek almanız gerekir. Bu parçayı değiştirmek bilgi , beceri ister ve tehlikelidir.

yazıcı pateni değişimiYazıcılarda bazen , kağıdın akordiyon gibi dalgalı dalgalı , katlanarak çıkması gibi sorunlar olabiliyor. Transfer roller denen parçanın arızası nedeni ile bu oluyor genelde .Yazıcılarda transfer roller denen bu parçanın değişimi ile , bu sorunun çoğunlukla çözüme ulaştığına şahit olduk. Profesyonel bir tamir bakım merkezinde ve çıkma parçalarla değil ,sıfır yazıcı tamir parçaları ile yapılmalı ve belli bir süre garanti verilmelidir.Bazı yazıcılarda kağıt alma pateninin bağlı olduğu sensör arızalanır. Kağıt olsa dahi kağıt yok uyarısı alırınız veya kağıt alma pateni takılı kalır. Arka arkaya kağıt almaya çalışır ve bu da kağıt sıkışmasına neden olur.Böyle durumlarda kağıt alma pateninin bağlı olduğu sensör değiştirilmelidir Garanti süreniz devam ediyorsa, üretici firma ile irtibat kurabilirsiniz. Eğer garanti süreniz bitmişse ya da garantiyi ortadan kaldıran bir durum yaşanmışsa, profesyonel yerel bir yazıcı tamircisinden destek alarak sorunu aşmayı deneyebilirsiniz.


yazıcı sensör arızasıYazıcı kağıt tepsisinden kağıt almıyor ya da kağıt yok hatası veriyor .Oldukça sinir bozucu bir durum ve bu sorunu , profesyonel destek almadan çözmek çoğunlukla mümkün değil. Ben kendim yaparım , ne olacak ki iki üç parça değiştirmekte ne var ???? diyerek , güzelim yazıcıları kullanılmaz hale getiren çok insan tanıdık.
Her işi kendiniz yapmaya çalışmayın lütfen. Arabanın yağını siz değiştirirseniz , lastikleri siz değiştirirseniz , evin tesisatını siz onarırsanız , çatı tamirini siz yapmaya kalkarsanız bir süre sonra bu işi yapan insanlar ekmek yiyemez olurlar.Elbette ufak tefek onarım ve işleri evimize yapıyoruz ama , işin sosyo ekonomik tarafını düşünerek hareket etmekte fayda var. Çünkü çocuklarımız da bu insanların yanında iş bulacaklar ve zanaatkar olacaklar.Bu açıdan bakınca, çok abartmadan yani işin hakkı kadar fiyat veren profesyonel esnafın yanında olmayı vurguluyoruz.lazer yazıcı toner uyumu

Kaliteli muadil toner alarak ve profesyonel toner dolumu yaptırarak , tonerdan kaynaklı yazıcı arızalarını ve kağıt alma sıkıntılarını minimuma indirebilirsiniz.Toner kasaları , tam olarak yazıcıya uygun değilse , toner kapaklarından kaynaklanan kağıt sıkışması yaşanabilmektedir. Böyle bir durumu anlamak için , yedek bir toner bulup (başka marka) o tonerle deneme yapmanızı öneririz.
Eğer kartuş ya da toneri değiştirdiğinizde kağıt alma sorunu kalkıyor ya da kağıt sıkışması sorunu ortadan kalkıyorsa , basit bir çözümle sorun aşıldı demektir.
Yazıcıya daha önceden kağıt sıkışmış ve kağıdın bir parçası yazıcı içinde kalmış olabilir.
Gözle görülen ve elle alınabilecek bir yerde değilse şayet , bir yazıcı tamir merkezini arayıp yazıcınızı götürerek teslim edebilir ; yazıcı içindeki kağıdın çıkarılmasını ücreti karşılığı talep edebilirsiniz.
Genelde bu tip durumlarda , yazıcı kapakları çıkarılır , yazıcı , uygun vidalar sökülerek dağıtılır ve kağıt vb parça çıkarıldıktan sonra tekrar toparlanır.

manisa printer tamirYazıcı tamir atölyemiz manisa'dadır. Eğer yazıcınızı tamir ettirmek isterseniz ve yolunuz manisa'ya düşerse , yukarıdaki telefondan randevu alarak yazıcınızdaki soruna dair işlem yaptırabilirsiniz. İzmir atölyemizde tamir bakım desteği vermiyoruz. Manisa'ya yolunuz düşüyorsa , yazıcı tamir bakım desteği alarak uygun fiyatlarla sorunu çözme adına adım atabilirsiniz.
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler
Muadil Toner iade koşulları