• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Laptop wifi kablosuz otomatik kendi kendine kapanıyor çözümü

Laptopun wifisi yani kablosuzu otomatik kendi kendine kapanıyor çözümü nedir ?Değerli arkadaşlar bu yazıyı az önce kafayı yemek üzereyken tesadüfen bulduğum çözüm için yazıyorum. Herkeste aynı sorun mudur bilmiyorum ama , dilerim aşağıda anlattığım kablosuz bağlantı çözümü işe yarar. Laptopu kullanırken , bir zaman sonra wifi otomatik olarak kapanıyordu , yani kablosuz ağ bağdaştırıcısını devreden çıkarıyordu bilgisayar.


Bu neden oluyor diye internette gezinirken birçok öneri okudum.
Fn + f2 den tutun da , hizmetler kısmında manuel olarak wifi kablosuz bağdaştırıcıyı aç diyenlere kadar herkes yazılımsal bir takım şeyler yazmış.

Denemediğim şey kalmadı. Hiçbiri işe yaramadı.

laptop kablosuz bağdaştırıcı devre dışı sorunu


Bir gün mücadeleden pes edip , olmuyor bari format attırayım diye düşünürken , laptopu kapatıp dışarı arkadaşların yanına çıktım. İki saat sonra döndüğümde dur bakayım şunu da bir deneyeyim diye laptopu açtım ve bir baktım wifi bağlanıyor.

Yani ne yazılımsal ne de donanımsal sıkıntı yok. Yani kablosuz bağdaştırıcı çalışıyor ; ama bir zaman sonra sebepsiz yere devreden çıkıyor.


Acaba bu neden böyle diye düşünerek laptopu kullanmaya devam ettim. Ve ne oldu bilin ? tık diye wifi kapandı ve bağdaştırıcı devreden çıktı.


Fakat zihnimde bir ampul yandı , yani laptop ısındığı için bağdaştırıcıyı kapatıyordu. İnternet eylemleri ısıyı yani cpu vb şeyleri çokça çalıştırıp arttıran yoran bir eylem. Isı artınca , işlemciye ve anakarta zarar gelmesin diye bağdaştırıcı kapanıyor ve internete girmeniz engelleniyor.

Bir tür kendini koruma eylemi denebilir.


Ve siz ne yaparsanız yapın , yani güç seçenenekleri ya da planları kısmından yüksek performansı dahi seçerseniz seçin , belli bir sıcaklığa gelen laptop , kendini korumak için bazı temel aygıtları kapatıyor. Aslında bu çok gerekli bir eylem.


wifi kablosuz kendi kendine neden kapanır ?Laptop kablosuz bağdaştırıcı kapanınca , laptopu buzdolabının derin dondurucusuna koydum. Korunaklı bir biçimde koymaya özen gösterdim , su vb şeyler laptopa zarar verebilir çünkü. On dk içinde çıkardım ve laptop yeterli serinlikteydi. Laptopu açınca , tespitimin doğru olduğunu gördüm. Canavar gibi çalışıyordu.

Yakındaki bir tekno markete gidip laptop soğutucu fan aldım , kampanya varmış ve işe yarar bir ürünmüş. O günden beribu fan ile kullanıyorum ve tek sefer bile bu sorun ile karşılaşmadım.


Bu vb sıkıntıları yazılımsal olarak düşünmek gerekir evet , fakat aniden oluşan bu vb durumlarda , ortamdaki fiziki şartları da hesaba katmak gerekir.

Hemen sinirlenmeyin ne kendinizi üzün ne de eşyaya zarar verin ; sakin olun ve 360 derece düşünerek çözüm üretin.

laptop kablosuz wifi bağlanma sorunu çözümüLaptopum samsung marka ; açılış esnasında recovery ile yeniden yükleme yapayım dedim , f4 tuşuna bastığımda hiçbir sonuç alamadım. Sanırım iyi de oldu boşu boşuna format atılacaktı. Nedeni de şu olabilirmiş , daha önce format atılırken recovery kısmı da silinmiş olabilir dendi. Bir kurtarma dvd si oluşturmakta fayda var.

Olası aksilikleri engellemek için zaman zaman sorunsuz çalışan dönemleri baz alıp sistem geri yükleme noktası oluşturmakta fayda var.

Dilerim faydalı bir yazı olmuştur. Faydalı oldu ise lütfen facebook , twitter gibi hesaplarınızda paylaşın ve hem siteme katkı olsun , hem de daha çok insan okuyarak çözüm bulsun.

Not : bu yazı bir tavsiye değildir ; tüm sorumluluk okuyucuya ve var ise eylemlerine aittir. Yazarın ve sitenin bir sorumluluğu yoktur.

08.07.2018


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi