• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Renkli yazıcı toneri silik ve lekeli basıyor ? [çözüldü]

Siyah ve renkli yazıcı kartuş toneri neden silik ve lekeli yazar , yazıcı neden ses çıkarır , atık toz çöp haznesi nasıl temizlenir ve renkli toner nasıl dolar ?Sorularının cevaplarını bizde bulabilirsiniz. 


TELEFONDA TEKNİK DESTEK VERMİYORUM.


Kartuş ve tonerlerin en önemli hammaddesi , kullanılan kartuş mürekkebi ve toner tozudur . Yazıcı modelleri ile bu mürekkep ve tozlar uyumlu olmalıdır .Sadece uyumlu olmaları yetmez. Ayrıca kaliteli olmaları gerekmektedir. Kalite demek , baskı kalitesidir , sayfa adetinin orjinal baskı adetine yakın olabilmesidir ve sorunsuz sayıda aynı kalitede çıktıyı verebilmesidir.


Toner atık haznesi , baskı aldıktan sonra geride kalan atık tozun biriktiği haznedir. Kullanılan toner tozunun kalitesi ve özelliği , oransal olarak ne kadar tozun atığa atılacağını belirler..

izmir toner lexmark toner atık çöp haznesi ve temizlenmesi


En güzel örneklerden biri de yukarıdaki fotoğraftır.

Lexmark yazıcı toneri drum içine ve yazıcıya toz akıtıyor , toner dolu fakat kağıda siyah lekeler ve izler atıyor , çözümü nedir ?

şikayeti ile bize gelen bu müşterimize , uygulamalı olarak durumu açıkladık ve gösterdik.


ÇÖZÜM : 


Toner ünitesi , yazıcıdan gelen emirle kağıda baskı yapıyor ama atık tozu atacak yer kalmadığı için (drum atık haznesinde) , atık toz ne yazık ki dışarı taşıyor ve yazıcıya akıyordu.

Yapılması gerekeni yaptık ve bu üniteyi çıkarıp , vidaları söküp toner atık bıçağını da söktükten sonra tertemiz yaptık. Zaten alttaki fotoğrafta atık haznesindenki boşluğu görünce ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Bu toner nerden baksanız en az 6/7 defa dolmuş ve kimsenin aklına burayı temizlemek gelmemiş nedense.Özetle , işini profesyonelce yapan ve tek işi bu olan kartuş toner dolum merkezleri ile çalışın. Çözüm odaklı insanlarla muhatap olun . Bir sorun oluştuğunda panik ve sinir yapmadan durumu kibarca ifade edin ve garanti kapsamında çözüm talep edin.


20/02/2020 | [0532] 666 7887
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi