• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

HP ve canon renkli yazıcılarda toner dolumu ve renkli toner çipi sorunu çözümü

HP cf400A , 201A , CF410A , 203A , CF540A , CF530A gibi renkli tonerlerde , canon 040 ve 045 gibi tonerlerde çip sorunu ve toner dolumu .


Merhaba.
Eğer bu yazıyı okuyorsanız (ki lütfen okuyun)
, toner dolumu zor ve sıkıntılı ; muadil toneri pahalı ve diğerlerine göre bulması daha zor olan bir renkli yazıcı kullanıyorsunuz demektir.  [telefonda teknik destek vermiyorum , teknik soru sormak , ücretsiz çözüm aramak için kesinlikle aramayınız ! ]


Çözüm nedir ?İlki , orijinal toner almak ; ki en pahalı çözüm de sanırım bu. Dört renk toner yani bir set orijinal , neredeyse yazıcının fiyatından daha pahalı. Dolayısı ile bu seçenek çok da mantıklı gelmiyor.İkincisi , muadil renkli set almak . Bu çözüm her ne kadar orjinalden daha hesaplı ise de, eski toner serilerine göre hayli pahalı.

Çünkü sıfır muadil tonerler , çipleri takılı olarak geliyorlar ve toner çipleri neredeyse tonerin kendisi kadar para tutuyor. Orijinal fiyatı 10 birim ise , muadil fiyatı da 6-7 birim civarında oluyor. Eğer çok sık (ayda bir) toner bitiriyorsanız , yeni nesil çipli yazıcılarda , muadil toner seçeneği de cebinizi yakıyor. Fakat baskı kalitem orjinale yakın olsun diyorsanız , hp yeni nesil çipli sıfır muadil toner seti almanız faydalı olacaktır.cf540a ve 045 toner dolumu

Üçüncü seçenek ise toner dolumu. Fakat bu seçenek en riskli olanı.


Neden ?


Toner çipi değişmeyeceği yani kendi tonerinizin üzerinde yer alan çiple yola devam edileceği için , toner az , toner bitiyor gibi uyarılarla ara ara karşılaşmanız mümkün.
Takıntısı olan insanlar için bu uyarı can sıkıntısı olabilir. Her yazdırma işleminde bunu görecek miyim ? diye soruyorsanız , cevabı biz de bilmiyoruz. Bazen çıkıyor bazen çıkmıyor ; ama tek derdiniz bu olsun.Toner çipi uyarısını/sorununu aştık diyelim ; bu sefer de tonerin içindeki tozun bittiğini haber veren bir uyarıcı kalmadığı için , tonerin ne zaman bitmeye yaklaştığını da bilemeyeceksiniz. Bir tonerle ortalama 700/1200 arası baskı alındığını düşünürsek , bu süreci manuel olarak kendiniz takip edeceksiniz.


Orjinale dünya para vereceğime bu iki handikapı göğüslerim diyorsanız , son sıkıntıdan da bahsedeyim : Her toner sadece bir kere dolum oluyor. İkinci defa doldurmaya kalkarsak , bu sefer baskı kalitesi düşüyor.Bu nedenle her dolumdan sonra , muadil set satın almalı ve onu da bir, bilemediniz iki defa doldurtmalısınız (tabi isterseniz).. Muadil tonerlerdeki avantaj şu : bu tonerlerde bir kereliğine toner drumlarını değiştirip (ücreti karşılığı) , tonerleri doldurup , kaliteli baskı almanızı sağlayabiliyoruz.
toner dolumu ve toner çipi sorunuBu yazı , bildiğim her şeyi aktardığım bir yazı. Bu nedenle lütfen telefon açarak “bu da şöyle mi , şöyle olsa olur mu” demeyin. Çok yoğun oluyorum ve her insan gibi yoğun çalışırken gergin olabiliyorum.Bildiğim ve aktardığım şeyler bu kadar ; ve iyi niyetime karşılık bu ricama dair saygı bekliyorum. Beni teknik konular için ve ücretsiz iş yaptırmak için aramayın. Hiçbir şekilde cevap vermiyorum , üzülüyorum ve üzüyorum..Fiyat almak için arayın , yerimizi öğrenip gelmek için arayın (toner dolumu için) , stok sormak için arayın.. Ekmeğimizi buradan kazanıyoruz ve bu konularda hizmet vermek bizi mutlu eder.

Toner dolumu için , yazıcının "bir seferlik" atölyemize gelmesi gerekiyor. Yazıcı üzerinden bir menüyü düzenliyor ve toner çipi sormasını önlemeye çalışıyoruz. On beşe yakın müşteride bunu başardık ve sorunsuz kullanıyorlar. Tabi ki tavsiyelerimize kulak veriyor ve kafalarına göre iş yapmıyorlar. Aksi halde sıkıntılar da çıkabilir çünkü.Muadil toner almak için aynı şehirde olmaya gerek yok. (stokta var mı diye arıyorsunuz) Ücreti hesabımıza yatırıyorsunuz , para hesaba geçtikten sonra en geç iki iş gününde kargoya veriyoruz. Kargo alıcıya ait ve ürünler garantili.
Not : Sürekli sorulan bir soru ; toner dolumu ya da muadil toner garantiyi bozar mı : evet bozuyor maalesef. Ülkemizde bozuyor ; örneğin ben ingilterede bozduğunu görmedim ; ama ne hikmetse burada bozuyor ve herhangi bir sıkıntıda suçu toner dolumuna atmaya çalışıyorlar. Elektirikler gitmiş gelmiş ve güç kartı yanmış , müşterimiz bizi arayıp "toner doldurduktan sonra böyle oldu diyor" ..sanki elektiriği biz keşmişiz gibi.. kısacası komik durumlar.. gülüyoruz artık.. 
Bu nedenle , eğer garanti takıntılıysanız yani 1 set orijinal tonere yazıcıdan fazla para verip , ama olsun garantim bozulmadı !!! diyorsanız da lütfen bizi aramayınız. 

Saygılarımla.
26.09.2018
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi