• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.instagram.com/yenitoner
  • https://www.youtube.com/watch?v=sZhargsoB_c

Samsung yazıcı toner resetleme | drum çip reset yazılımı izmir

Samsung lazer yazıcılarda , firmware update yani yazılım yükseltme olduğunda , yazıcı toner çipini okuyamayabiliyor. [Toner çipi eski versiyon kalabiliyor]

Bu da yazıcının yazdırmaması ve baskı vermemesi demek [Toner doldurtmuş olsanız ya da muadil toner alsanız bile] .

Peki çözümler nelerdir ? [Lütfen yazıyı okuyun , telefonla kesinlikle ücretsiz destek vermiyorum]


1 ] Yeni versiyon toner çipi ile sorunu aşabilirsiniz. Fakat onlar da oldukça pahalı ve her yerde bulunmuyor ; üretici firmalar bu durumdan [çalışmayan mevcut çiplerden] fayda sağlamak için başlangıçta fiyatları yüksek tutuyorlar ; ve çalışan güncel versiyon çip fiyatlarının düşmesi neredeyse bir yılı bulabiliyor.

versiyon update

Şu an için yeni versiyon bir d111 toner dolum çipinin yurt dışı fiyatı 15 USD civarına denk geliyor. Yani bizim paramızla 90 TL civarı falan. [Bu sadece çip fiyatı ; dolum yaptırmak ya da muadil toner almak isterseniz ayrıca onların da ücreti eklenecektir.] [13.01.2020]


ÇÖZÜM :

YAZICIYI ESKİ VERSİYONA ÇEVİRMEK İÇİN YAZICI ATÖLYEMİZE GELMELİ YA DA UZAKTAN BAĞLANILARAK İŞLEM YAPILMALI (TEAMVİEWER VB)

samsung yazıcı reset yazılım2 ] Yazıcıya  uygun reset yazılım atmak da bir çözüm olarak piyasada mevcut. Fakat ben bu yazıcı reset yazılım mevzusuna hep mesafeli oldum. Hatta açık yazayım "karşıyım."


Çünkü reset yazılım atıldıktan bir zaman sonra ,  yanlışlıkla ya da bilerek , samsung'un yazılım güncellemesini yaparsanız , yazıcı kalıcı olarak açılmayacak şekle gelebilir. Bu riski daima akılda tutmak gerek. Yazılım güncelleme kısmını yazıcı üzerinden kapamak gerekebilir ki ; bazen siz kapatsanız dahi otomatik olarak yeniden açabiliyor. Bu sorumluluğu almalı ve bu riski daima akılda tutmalısınız. Kendi rızanızla reset yazılım yükletip , olası bir sıkıntıda kimseyi suçlamayın.Şehir dışından yani izmir dışından gelen "yazıcıma reset yazılım yükler misiniz? " taleplerine  olumlu yanıt vermiyorum. Zaten böyle bir işlemi de siz istemeyin.

Bulunduğunuz şehirdeki bir toner dolum merkezi ile görüşün , üç beş lira fazla verin  ama , yeri yurdu belli olan , sorumluluk alabilecek profesyonellerle çalışın. Toner dolumunu "reset yazılımla" değil , YENİ VERSİYON çip değişimi VEYA ÖNCEKİ SÜRÜM FABRİKA ÇIKIŞI YAZILIM ile çözün.

Bin , bin beş yüz lira para verdiğiniz bir yazıcıyı , elli lira daha ucuz diye kim olduğunu bilmediğiniz kişilere emanet etmek sizce akılcı mı ?yazıcı yeni versiyon çip


Samsung ve xerox marka yazıcılarda , yazılım versiyon güncellemesi ve bu nedenle toner dolumu ve muadil toner sıkıntısı olabiliyor .Bu nedenle yazıcıyı aldıktan sonra değil , almadan önce araştırma yapın . Bu konuda katkı sağlamak için " yazıcı tavsiyeleri " adlı bir yazı hazırladım . Aşağıdaki görseli tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyun ve şahsi değerlendirmenizi yapın. Son karar daima sizin . Satın almadan önce , satın alacağınız yerle irtibat kurun ve satış temsilcisi ile ayrıntılı görüşün .

Unutmayın biz yazıcı satmıyoruz ve bizi bu konuda aramayın. Bunu özellikle rica diyorum ; çünkü ücretsiz hiçbir hizmetim yok ve nereden aranıyor olursak olalım , ne muhabbet etmeye ne de ücretsiz soru cevaplamaya vaktimiz de yok gönlümüz de..

Bu nedenle kimseyi kırmak istemeyiz ; kırılmak da..


Anlayışınız için teşekkürler.Kaliteli baskılar.

13/01/2020
2019 yazıcı tavsiyeleri

En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler
Muadil Toner iade koşulları