• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Toner dolumunda dikkat edilmesi gerekenler [Popüler]

Toner dolumunda dikkat edilmesi gerekenler , toner satın alırken nelere dikkat etmeliyiz ?


Telefonla ücretsiz destek vermediğim için bu yazıyı hazırlamak istedim.

"Özet bilgilerle" fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak ve araştırmanızı hangi yönde yapmanız gerektiği hususunda bir iki başlık açmak istedim. Fakat teknik konularda bilgi almak için lütfen aramayın , kesinlikle danışmanlık yapmıyorum. Bu yazı işinize yarayacaktır.toner dolumunda dikkat edilecek hususlar

Toner dolumu için dikkat edilecek iki ana husus : uygun toner tozu ve uyumlu toner çipidir .Bu nedenledir ki bu işi profesyoneller ücreti karşılığı yapar. Arabanızın şanzıman bakımını nasıl bir ustaya yaptırıyorsanız , lütfen toner dolumlarınızı da profesyonel bir toner dolumcuya yaptırınız.

1 ] Uygun toner tozu : Her markanın ve hatta her modelin kendine has , kendine uyan toner tozu vardır. Bir şişe x marka model toner tozu alayım , ona da koyayım buna da koyayım diye bir şey olmaz. Olur diyenlerin halini de görüyoruz zaten. Yazıcı marka modelini bilip , ona uygun toner tozu temin etmelisiniz.


Örneğin , Hp toner için samsung toner tozu kullanmak önerilmez. Kağıda izler atmadan tutun da , yazıcı içine toz akıtmaya varan sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Aynı sorun tam tersi durumlar için de geçerlidir.
toner dolumunda çalışan toner çipi
2 ]

Yazıcı toner çipleri , her seferinde değiştirilmesi gereken sıkıntılar da çıkarabilir ; ki çoğu çipli yazıcıda çip değişimi şarttır.Toner çipi , yazıcıların çalışması için temel kriterlerden biridir. Örneğin samsung lazer yazıcılarda çoğunlukla tonerler çiplidir. Hemen sağ kapakta , ya da ön tarafta , bir hazne içinde görebilirsiniz. Altın sarısı renkte , elektronik devrelerden oluşan çipler , toner baskı adetlerini sıfırlar ve yeni toner takıldı algısını verir.


Bazı markalar , yazıcı versiyon güncellemeleri yaparak toner dolumuna ya da muadil tonere karşı önlem alırlar. Amaç orjinal toner aldırmaktır. Siz farkında olmadan , yazılım güncellemesi gönderilen yazıcı x versiyon iken , x+1 versiyona yükseltilir ve piyasadaki toner çipleri x versiyona uyumlu olduğu için çalışmaz hale gelir.

Bu da ancak profesyonel bir toner dolumcunun takip edeceği ve bileceği bir konudur. Elinizdeki toner tozu ve toner çipi elinizde kalır.


Yazıcı toner drum ünitesi


Bazı modellerde tonerin üzerinde ,bazı modellerde ise ayrıca drum ünitesi yer almaktadır. Örneğin hp 285A tonerde drum tonerin üstündedir ; ama oki mb 451 yazıcılarda drum ünitesi tonerden ayrıdır.Toner dolumu yaparken , drum ünitesine ayrı bir özen gösterilmeli , uygun temizlik yapılmalı ve çizilip kırılmamasına , drum ünitesinin darbe almamasına dikkat edilmelidir.

Toner ve drum değişimleri maliyetli süreçler olup , ucuz olsun diye yapılan girişimlerin çoğu daha büyük hasarlar açılmasına sebep olmuştur. Değerli vaktinizi daha güzel şeylerle geçirin ; bırakın her işi o işin profesyoneli yapsın.


Kaliteli baskılar dilerim.
08.10.2018 - İzmir
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi