• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Toner dolumu yapan yerler ; toner dolumu malzemesi

Toner dolumu yapan yerler ; toner dolumu malzemesi nelerdir ? Toner dolumunda gerekli malzemeler toner tozu ve çipi nelerdir ?Toner dolumu bilgi , beceri , emek ve tecrübe gerektiren bir iştir. " Bir iki kilo toz alıp toner doldururum " diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Toneri parçalara ayırıp açmaktan tutun da ; temizliğine , her parçanın özenle bakımına , uygun toner tozu ve toner çipine kadar çoğu kalemi hesaba katmıyorsunuz demektir.


NOT : TEKNİK KONULAR İÇİN ARAMAYIN , KESİNLİKLE TELEFONDA TEKNİK DESTEK VERMİYORUM.

Toner dolum malzemeleri


Lazer toner dolumunda en önemli prensip , dolum için düşünülen tonerin doluma uygun olmadığıdır. Her toner dolacak diye bir kural yoktur.Ucuz diye satılan kimi muadil tonerler tek kullanımlıktır. Bu tonerlerin manyetik merdaneleri , silici ve drumları tek seferlik malzemeden üretildiği için , bu aşırı ucuz görünen tonerlere dolum yaptırmak istediğinizde verim alamazsınız. Bu nedenledir ki hep şunu deriz : sadece çok ucuz olmasına değil , ucuz olmasıyla birlikte bir iki tık daha kaliteli olmasını arayın !Bize getirilen ve toner dolumu yapılması istenen tonerleri , elimizdeki test cihazlarına uyumlu bir toner ise önce test çıktısı alarak gözlemleriz. Toner baskı kalitesi bizi ve müşterimizi tatmin ediyorsa doluma geçeriz. Eğer doluma uygun olmadığını düşünüyorsak müşterimizi uyarır ve bizden "kaliteli bir muadil toner almasını" öneririz.

Müşterimizin "dolduralım" demesine rağmen , baskı kalitesi çok kötü (silik ve lekeli) çoğu toneri doldurmadığım olmuştur. İş yapmak için iş yapmam. Benim için paradan daha önemli şeyler var ; saygıyla anılan adım gibi..


toner dolumu için toner tozu ve toner çipi

Evde ya da iş yerinde kendim toner dolumu yapmak istiyorum ; diyen ve yola çıkan çoğu insanın bu serüveni sıkıntıya dönüşmüştür.Ortalık toner tozuna bulanmış , kapaklar ya da plastik ayaklar kırılmış , yaylar yerinden fırlayıp çıkmış , yazıcının içine toner tozu akmış , evdeki halı ve mobilya mürekkep ve toz olmuş , elini kolunu kesmiş çok insan duyduk.


Üç beş kuruş daha ucuza mal edeyim derken , binlerce liralık lazer yazıcıların ana kartını yakan , güç kartını yakan , güzelim tonerleri çalışmaz hale getiren ve çaresizce telefon açıp ağlayan insanlar da..Üstelik hepsinin ortak yanı beleşçi olmaları. Toner tozuna , çipine para verip yola çıkarken iyi ; ama beceremeyip ortada kalınca telefon açıp "ustam yardım et" diyen beleşçi tayfaya bakış açım çok net. Nerden toz aldıysanız orayı arayın diyorum ; bu konuda duruşum budur.toner drum ünitesi nedir ? nerde satılır
Toner drum ünitesi değişimi , bakımı , silinmesi ve uygun şekilde yenilenmesi , baskı kaliteniz açısından çok önemlidir. Lazer yazıcı parçaları içinde en önemli ilk üç parça arasına girer ve özenle bakılmalıdır.


Drum üniteleri tonerden ayrı bazı markalar , brother , oki , kyocera gibi yazıcılardır; fakat elbette hepsi değil ; bazı modelleri.

Lazer yazıcı alırken , sadece toner baskı adetini değil ,drum ünitesi baskı adetlerini ve ömrünü de araştırın. Eğer kendi başınıza drum bakımı yapmaya kalkarsanız , muadili ya da orjinali kaç para onu da internetten öğrenin. Çünkü beceremez ve drum ünitesini tamir etmek yerine daha da bozarsanız , yazıcı drum ünitesi olmadan tekrar çalışmayacaktır.NOT : TEKNİK KONULAR İÇİN ARAMAYIN , KESİNLİKLE TELEFONDA TEKNİK DESTEK VERMİYORUM.Kaliteli baskılar dilerim.
09.10.2018
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi