• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Ele batan kıymık nasıl çıkar [çözüldü]

Ele ve ayağa batan kıymık nasıl çıkar , en etkili kıymık çıkarma yöntemleri nelerdir ? Kıymık batması halinde ne yapılmalıdır ?Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu yazıyı okuyorsanız , ya sizin yada bir yakınınızın eline yada ayağına kıymık batmış olabilir. Çözüm arayışının temel sebebi, kıymık batması nedeniyle acı ve rahatsızlık hissi.

elime kıymık battı nasıl çıkartırım tavsiyeler nedir
Değerli okuyucu , yapmanız gereken en önemli ve tek önereceğimiz hareket , derhal en yakın sağlık ocağına gitmeniz ve durumu anlatmanız olacaktır.
Eline batan kıymık yada demir parçası nedeni ile ciddi enfeksiyon kapan , bu durumu önemsemeyip büyük sorunlarla karşı karşıya kalan çok insan var.


Neredeyse her muhitte bir sağlık ocağı yada eczane varken , neden sıkıntılı ve emin olmadığınız işlere kalkışasınız ?
kıymık batması ve yaralanmalarda aile hekimleri önemlidir

Cımbızla kıymığı çıkarmaya çalışmak , sağdan soldan duyulan otları ve macunları yaralı bölgeye koymak vb işlerle lütfen uğraşmayın. En yakın sağlık ocağına gidin ve steril ortamda müdehale edilmesini sağlayın .


Yazın ayağıma deniz kestanesi batmıştı. Hemen sağdan soldan onu yapalım , bu iyi gelir , kestane dikeninin battığı yere şunu koyalım vb tavsiyeler yağmaya başladı.Tesadüfen orada olan bir doktor arkadaş ise , lütfen bu söylediğiniz hiçbir şeyi yapmayın , iyilik yapalım derken kötülük yapıyorsunuz , arkadaşı en yakın sağlık merkezine götürelim ve orada tıbbi müdehale ile en sağlıklı çözümü onlar yapsın ; demişti.

O bölgede bu vb vakalar çok olduğundan, gerçekten de doktorun dediği gibi profesyonel ve hızlı müdehale ederek acımı en aza indirdiler ve gerekeni yaptılar.Daha sonra duyduklarım , çok kolay halledilebilecek bu durumun , yanlış ellerde nasıl büyük acılara ve yaralara sebep olduğunu gösterdi. O nedenle ısrarla profesyonel müdehaleyi öneriyorum.


Batan kıymığı çıkarmanın en etkili yolu doktora gitmektir


Tekrar tekrar geçmiş olsun.


Kıymık batması , boğaza balık kılçığı batması ve takılması , kağıt yapışması ve tükürük kaçması gibi sıkıntılar oldukça can sıkar ve çözüm yöntemleri aranır .Fakat etrafımızda bu kadar çok sağlık merkezi ve çalışanı varken , çözümü inatla internette aramak ve amatörce kontrolsüz ve steril olmayan şekillerde denemek daha büyük sıkıntılar açabilir.

Lütfen profesyonel ve tıbbi destek alın.

20/02/2020


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi