• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Izmir-toner-dolum-merkezi-523326054412950/

Ele batan kıymık nasıl çıkar [çözüldü]

Ele ve ayağa batan kıymık nasıl çıkar , en etkili kıymık çıkarma yöntemleri nelerdir ? Kıymık batması halinde ne yapılmalıdır ?Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu yazıyı okuyorsanız , ya sizin yada bir yakınınızın eline yada ayağına kıymık batmış olabilir. Çözüm arayışının temel sebebi, kıymık batması nedeniyle acı ve rahatsızlık hissi.

elime kıymık battı nasıl çıkartırım tavsiyeler nedir
Değerli okuyucu , yapmanız gereken en önemli ve tek önereceğimiz hareket , derhal en yakın sağlık ocağına gitmeniz ve durumu anlatmanız olacaktır.
Eline batan kıymık yada demir parçası nedeni ile ciddi enfeksiyon kapan , bu durumu önemsemeyip büyük sorunlarla karşı karşıya kalan çok insan var.


Neredeyse her muhitte bir sağlık ocağı yada eczane varken , neden sıkıntılı ve emin olmadığınız işlere kalkışasınız ?
kıymık batması ve yaralanmalarda aile hekimleri önemlidir

Cımbızla kıymığı çıkarmaya çalışmak , sağdan soldan duyulan otları ve macunları yaralı bölgeye koymak vb işlerle lütfen uğraşmayın. En yakın sağlık ocağına gidin ve steril ortamda müdehale edilmesini sağlayın .


Yazın ayağıma deniz kestanesi batmıştı. Hemen sağdan soldan onu yapalım , bu iyi gelir , kestane dikeninin battığı yere şunu koyalım vb tavsiyeler yağmaya başladı.Tesadüfen orada olan bir doktor arkadaş ise , lütfen bu söylediğiniz hiçbir şeyi yapmayın , iyilik yapalım derken kötülük yapıyorsunuz , arkadaşı en yakın sağlık merkezine götürelim ve orada tıbbi müdehale ile en sağlıklı çözümü onlar yapsın ; demişti.

O bölgede bu vb vakalar çok olduğundan, gerçekten de doktorun dediği gibi profesyonel ve hızlı müdehale ederek acımı en aza indirdiler ve gerekeni yaptılar.Daha sonra duyduklarım , çok kolay halledilebilecek bu durumun , yanlış ellerde nasıl büyük acılara ve yaralara sebep olduğunu gösterdi. O nedenle ısrarla profesyonel müdehaleyi öneriyorum.


Batan kıymığı çıkarmanın en etkili yolu doktora gitmektir


Tekrar tekrar geçmiş olsun.


Kıymık batması , boğaza balık kılçığı batması ve takılması , kağıt yapışması ve tükürük kaçması gibi sıkıntılar oldukça can sıkar ve çözüm yöntemleri aranır .Fakat etrafımızda bu kadar çok sağlık merkezi ve çalışanı varken , çözümü inatla internette aramak ve amatörce kontrolsüz ve steril olmayan şekillerde denemek daha büyük sıkıntılar açabilir.

Lütfen profesyonel ve tıbbi destek alın.


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler
Muadil Toner iade koşulları