• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Opel Corsa B Lpg motor ters çalışma , vuruntulu stop etme

Opel Corsa B Lpgli motorun ters çalışması , vuruntulu stop etme nedeni nedir ? Çözümü var mıdır ?


Arkadaşlar bu konu ile çok uğraştım ama çözüm bulamadım. Ben de almış olduğum bu aracı sahibine iade ettim , sağ olsun sorun çıkarmadı. Ben çözemedim dilerim sizler çözüm bulursunuz. Benim konu ile ilgili bir ilgim alakam kalmadı. Selamlar.


SORUNUN TARİFİ :

Opel corsa b tek nokta enjeksiyonlu , brc tek nokta lpg sistem takılı aracım var. Arabam benzindeyken stop ettiğinde gayet normal stop ediyor ve çalışıyor ;  fakat lpgye geçip otogazda kullanıp stop ettiğimde , motor ters çalışma yapıyor yani siz kontağı kapasanız da motor vuruntulu yani sarsılarak 2/3 saniye daha çalışıp duruyor.Bu korkutucu ve can sıkıcı bir durum.

Ateşleme bobini
buji ve kablolar
hava filtresi
oksijen sensörü değişti .
Gaz kelebeği temizlendi. Lpg kesiciye role takıldı.. Bana mısın demiyor.

Brc İzmir ana bayi olmak üzere üç farklı yere götürdüm. Çözemediler.
Çözebileceklerine dair inancım da kalmadı.


Arabamı lpgde kullanıp , park edeceğim yani duracağım zaman lpg anahtarından benzine alıyorum ve o şekilde yani benzinde stop ediyorum. Bulduğum tek çözüm bu.
Çünkü lpgde stop edersem araç sarsıntılı vuruntulu stop ediyor , marşı yani kontağı kapatsam bile iki üç saniye daha çalışmaya gayret edip sarsıntılı stop ediyor.


Opel corsa b lpg motor ters çalışma
Otogazlı lpgli arabada motor ters çalışma sorunu , vuruntulu çalışma ve stop etme neden olur ?


Opel corsa b aracımı çok seviyorum , bakımlarını da zamanında yaptırıyorum. LPG de çok az yakıyor maşallah ; şehirlerarası 21 kuruş (10/06/2019) ve şehir içi 28/33 kuruş arası yakıtım var lpgde.

Fakat bu vuruntulu stop etme motor ters çalışma mevzusu hakkında canım çok sıkılıyor. Nereye gittiysem ne yaptıysam sorunu çözemediler. Ya benzin ya da lpg kesicisinde sorun var gibi geliyor ya da yüksek akım , akım gerilimi gibi sıkıntılar var.

Stop ederken ters çalışma ; stop etmeme sorunu , kontağı kapatınca motor stop etmiyor . Motor durmuyor , motorun ters çalışması.

Belki bu yazı sayesinde sorununu çözmüş ya da sorunu çözebilecek bir ustaya denk gelirim ve eğer çözersem mutlaka buradan da paylaşırım.


Selamlar. [10/06/2019]
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi