• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Hp neverstop lazer yazıcı inceleme 1000a , 1200w

Hp neverstop lazer yazıcı modeleri nelerdir ; hp 1000a , 1000w , 1200a ve 1200w neverstop laser yazıcı incelemesi .

Tanklı , kazanlı ya da pratik doldurulabilir hazneli tonerli lazer yazıcı mı olur demeyin , oldu. Fakat iyi mi oldu :  En sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim : "bence hayır! , ben bu yazıcıları almazdım ; çünkü adf ünitesi yoksa ben de yokum!!"

adf üniteli yazıcı tavsiyesiADF ünitesi nedir ? bu soru ile başlayalım.. Hani yazıcının üstünde bir bölme vardır ve buraya çoklu kağıt koyarsınız , 20 ,30 hatta bazılarında 50 sayfa.. işte o hayat kurtaran ünite yani adf ünitesi , tek tek saatlerce fotokopi çekmenizin , tarama yapmanızın önüne geçer ve hızlı ve çoklu işlem yapmanıza olanak tanır. Bence adf  ünitesi olmayan çok fonksiyonlu yazıcıya dünya para vermek gereksizdir. Aşağıda , 15/11/2019 tarihle neverstop 1200w yazıcının mediamarkt fiyatı var.. 1.799 TL verip , adf ünitesiz bir yazıcı almak ? 

Örneğin 40 sayfalık bir dökümanın fotokopisini çekeceksiniz , adf ünitesiz sadece camlı bir yazıcıda : kapağı kaldır sayfayı koy düğmeye bas , fotokopi çek..kapağı kaldır , eksi kağıdı al yeni döküman sayfasını koy , kapağı kapa , düğmeye bas , fotokopi çek... bunu 40 defa yaptığınızı düşünün!!!

Oysa adf ünitesi olsa , toplu olarak haznenin aldığı çoklu sayfa kadar koy , tek düğmeye bas ve tıkır tıkır kopyalasın..


hp neverstop yazıcı inceleme

Hp neverstop yazıcılarda muadil drum ünitesi var mı ; hp 104a w1104a muadil drum ünitesi fiyatı nedir ?Bu yazıcılar kullanıcı dostu gibi görünse de , drum ünitesi fiyatları açısından bakıldığında iş biraz farklı gibi. Orjinal drum ünitesi fiyatı nedir ? Muadili ne zaman çıkar ve fiyat ne olur bilmiyorum. Drum ünitesi açısından aklımdaki soruları şöyle paylaşayım :


BÜYÜK RİSKKKKK !! : 
  • Diyelim ki fark etmeden zımba telli bir kağıt koydunuz (ofislerde çokça yaşanan bir olaydır) ; yazıcıya baskı gönderdiniz , paten kağıdı çekti ve kağıt druma değerek geçerken drum tamburunu boydan boya çizdi ve yaraladı .. haydi geçmiş olsun , artık alacağınız tüm çıktılarda çizilen ve soyulan yer kadar siyah izler olacak.. Peki çözüm ne  ? yeni bir drum ünitesi almak ve yüzlerce lira..
  • Oysa drum ve toner tümleşik yani tek parça olanlarda ne yapıyorduk ? Ya drum tamburu değişiyordu ki beş on lira ; ya da muadil sıfır toner alıyorduk çok ucuza.
  • Yazıcının bir drum ünitesi ile yaklaşık 25.000 sayfa aldığı belirtilmiş. Bu da 2.500 lük toner tüpü ile yaklaşık 8 toner ediyor. Yani her sekiz tonerde bir gidip sıfır drum ünitesi almak mantıklı mı ? İnternette araştırırken orjinal 104a neverstop drum tamburuna dair 571 TL fiyat gördüm ki , yahu bu nasıl kullanıcı dostuluk? diye geçirdim içimden. (15/11/2019)


[drum ünitesi görüntüsü ve örnek fiyat hemen aşağıdaki görselde , farklı fiyatlar olabilir bu sadece bir örnek]
hp 104a drum tamburu fiyatÖzetle , hp neverstop lazer yazıcı almak mantıklı mı , tavsiye eder misiniz ?  • Drum üniteleri tonerle tümleşik olan , adf ünitesi olan ve yedek parça vb konularda daha yaygın hizmet alabileceğiniz modelleri satın almak varken , sadece toner odaklı ve onda da yukarda bahsettiğim sorular ve riskler nedeni ile sakıncalar taşıdığım bir model ağını pek de içime sindiremedim. İster klasik kafalı deyin , isterseniz yeniliğe kapalı deyin ama sektörde on yıla yaklaşan tecrübemle sabittir ki , drum ünitesi ayrı toneri ayrı yazıcılarda daima sıkıntılar vuku bulmuştır ve bedelleri mali açıdan ciddi yükler getirmiştir. Her şey normal gitse bile , aşırı kullanımdan dolayı drum bıçağı tortu yapan yazıcılarda aşırı silik basma sorunu çıkmıştır ve bunun çözümü de maliyet getirmektedir.


Yazıcı tavsilerini okumak isterseniz burayı tıklayarak fikir sahibi olabilirsiniz.


15/11/2019  | Satılmakta olan ürünler Muadil olup, Sitemizde yer alan tüm markalar kendi tescilli isimleridir. Marka isimleri parça uyumluluklarının belirlenmesi için kullanılmıştır.Tüm bilgiler, önceden duyurulmaksızın değiştirilebilir. Herhangi bir hata veya eksiklikten Bornova Toner sorumlu tutulamaz. Hiçbir sanalmarkette hesabımız ve satışımız yoktur. 
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi