• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Samsung , hp , xerox yazıcı toner çip hatası [ÇÖZÜLDÜ] ; çip değişimi

samsung , hp ve xerox yazıcılarda toner çipi hatası , toner çipi nasıl değiştirilir . Toner çipini sıfırlamak mümkün mü ? Toner çipine ve yazıcıya reset atılır mı ? Toner çip hatası nasıl geçer ?

Lazer ve inkjet kartuş tonerlerde çip değişimi nasıl yapılır , toner çipi nereden satın alınır ve her seferinde değişir mi ?

Mürekkepli yada lazer bir yazıcınız varsa , karşılaşacağınız sorulardan ve hatta sorunlardan biri de bu çip uyumsuzluğu durumudur.Özellikle samsung , xerox ve hp yazıcılarda çok sık karşınıza çıkan toner çipi sıkıntısı , profesyonelce çözülmelidir.Toner çip uyumsuzluğunu çözmenin en kolay yolu yazıcı reset yazılımıdır.
Samsung yazıcılarda toner kartuşu uyumlu değil hatası alıyor , kırmızı hata ışığı yanıyorsa , bizi arayıp uzaktan bağlantı ile ücreti karşılığı reset yazılım yükletebilirsiniz.

Nedir bu toner çipi ?


lazer ve mürekkepli yazıcılarda çip sorunu ve çözümü

Kartuş yada toner alırken , dolumunu yaptırırken yada bir teknomarkette yazıcı almaya karar verdiğinizde , toner yada kartuşa dikkatli bakın.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere , sarf malzemenin üzerinde yada hemen yan tarafında elektronik küçük bir kart göreceksiniz.
Kartuşlu yazıcıların mürekkep kartuşlarında da , hemen bir hazne içinde küçük parlak çipleri görebilirsiniz.
Toner çipleri iki işe yarar ;1 ) Yazıcı , kendisine yeni bir kartuş toner takıldığını anlar ; yeni olmasa dahi bir kartuş toner takıldığını bilir.2 ) Kartuş tonerin ömrünün ne kadar kaldığı bu çipte yüklü adetlerin siz baskı aldıkça düşmesiyle belirlenir.

izmir lazer toner çipi ve drum değişimi tavsiyesi


Yazıcı satın alırken en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de budur ; çipi ve dolumu pahalı kartuş toner kullanan yazıcılardan uzak durun .
Mutlaka bir kartuş toner dolum merkezini arayarak , aradığınız özellikleri kısaca belirtip tavsiye isteyin. Ama sadece tavsiye isteyin , insanları telefonda meşgul etmeden , o nasıl bu kaç para vb manasız sorularla değil. 
"Benim ihtiyaç duyduğum özellikler şu , siz ne tavsiye edersiniz " diye sorun ; dinleyin ve teşekkür edip telefonu kapatın. Lütfen İnsanlar size kibarca yardımcı olmaya çalışırken , beş on tane marka model sorup meşgul etmeyin.Hp ve Canon marka lazer yazıcıları beğeniyoruz. Fakat model model farklılık olduğu için , en uygun olanı, profesyonel bir toner dolum merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Renkli yada monolazer bir yazıcı seçimi , uzun süre rahat nefes aldıracak bir seçim olmalıdır.
Kaliteli ve sorunsuz baskılar dileriz. Bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşın lütfen.Bu sitede adı geçen tüm markalar ait oldukları şirketlerin kendi tescilleri altındadır, sadece ürün uyumluluk listesi içeriğinde bilgi verme amacıyla kullanılmıştır. Tüm isimler ve markalar, karşılık gelen hak sahiplerinindir ve sadece referans olması amacı ile anılmıştır.

Yorumlar - Yorum Yaz
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi