• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.instagram.com/yenitoner
  • https://www.youtube.com/watch?v=sZhargsoB_c

Toner dolumunda çip değişimi nasıl yapılır [Çözüldü]

Lazer ve inkjet kartuş tonerlerde çip değişimi nasıl yapılır , toner çipi nereden satın alınır ve her seferinde değişir mi ?Mürekkepli yada lazer bir yazıcınız varsa , karşılaşacağınız sorulardan ve hatta sorunlardan biri de bu durumdur.

TELEFONDA TEKNİK DESTEK VERMİYORUM.

Özellikle samsung , xerox ve oki yazıcılarda çok sık karşınıza çıkan toner çipi sıkıntısı , profesyonelce çözülmelidir.


Nedir bu çip ?


lazer ve mürekkepli yazıcılarda çip sorunu ve çözümü

Kartuş yada toner alırken , dolumunu yaptırırken yada bir teknomarkette yazıcı almaya karar verdiğinizde , toner yada kartuşa dikkatli bakın. Yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere , sarf malzemenin üzerinde yada hemen yan tarafında elektronik küçük bir kart göreceksiniz.Kartuşlu yazıcıların mürekkep kartuşlarında da , hemen bir hazne içinde küçük parlak çipleri görebilirsiniz.
Bu çipler iki işe yarar ;1 ) Yazıcı , kendisine yeni bir kartuş toner takıldığını anlar ; yeni olmasa dahi bir kartuş toner takıldığını bilir.

2 ) Kartuş tonerin ömrünün ne kadar kaldığı bu çipte yüklü adetlerin siz baskı aldıkça düşmesiyle belirlenir.

izmir lazer toner çipi ve drum değişimi tavsiyesi


Yazıcı satın alırken en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de budur ; çipi ve dolumu pahalı kartuş toner kullanan yazıcılardan uzak durun .
Mutlaka bir kartuş toner dolum merkezini arayarak , aradığınız özellikleri kısaca belirtip tavsiye isteyin. Ama sadece tavsiye isteyin , insanları telefonda meşgul etmeden , o nasıl bu kaç para vb manasız sorularla değil. 
"Benim ihtiyaç duyduğum özellikler şu , siz ne tavsiye edersiniz " diye sorun ; dinleyin ve teşekkür edip telefonu kapatın. Lütfen İnsanlar size kibarca yardımcı olmaya çalışırken , beş on tane marka model sorup meşgul etmeyin.Hp ve Canon marka lazer yazıcıları beğeniyoruz. Fakat model model farklılık olduğu için , en uygun olanı, profesyonel bir toner dolum merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Renkli yada monolazer bir yazıcı seçimi , uzun süre rahat nefes aldıracak bir seçim olmalıdır.


izmir kartuş toner dolumu resmi facebook sayfası


Kaliteli ve sorunsuz baskılar dileriz. Bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşın lütfen.Bu sitede adı geçen tüm markalar ait oldukları şirketlerin kendi tescilleri altındadır, sadece ürün uyumluluk listesi içeriğinde bilgi verme amacıyla kullanılmıştır. Tüm isimler ve markalar, karşılık gelen hak sahiplerinindir ve sadece referans olması amacı ile anılmıştır.
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler
Muadil Toner iade koşulları