• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Hp samsung yazıcı hata #U2-6120 çözümü

izmir'de Hp samsung yazıcı hata #U2-6120 çözümü , nedeni ve tamiri .

Hp colour laserjet 178nw yazıcıya ankart üzerinden versiyon düşürüp reset yazılım yüklerken , işlem sonucunda bu hata ile karşılaştık. #U2-6120 kapatıp açın yazıcı ekranda belirdi ve neden olabilir , nasıl çözeriz diye kafa yorduk.


hp samsung #U2-6120 hata

hp 178nw ve 179 fnw yazıcı reset işlemi sonrası #U2-6120 hatası neden oldu ?

diye düşünürken iki sebep üzerinde yoğunlaştık.

İlki , tsop48 nand flash eeprom sökümü sonrası , anakarta tekrar lehimlerken eeprom bacaklarından bir ya da birkaçı lehim tutmamış ve değmiyor olabilir mi diye düşündük ve anakartı söküp tekrar üzerinden lehim tazeledik.

Ve ikinci olarak da , soketleri tekrar çıkarıp taktık. Hp 178nw ve 179 fnw yazıcılarda fırın ve lazer ünitesi soketlerini tekrar gözden geçirip anakarta tekrar özenli bir şekilde taktık.

Ve #u2-6120 hatası ortadan kalktı ve sorun arıza çözüldü.SEBEP : İlki , dediğim gibi ankartta yazıcı reset işlemi esnasında tsop48 nand flash eeprom söküp takma sürecinde lehimleme doğru yapılmamış olabilir , lehim tazelemek gerekebilir. Ya da lehim bacaklarda kısa devre yapmış olabilir ; ikincisi ise , fırın , lazer ünitesi gibi parçalardan anakarta gelen soketler takılmamış veya hasar görmüş olabilir. Bizim teorimiz bu yönde.Bu konuda uzaktan destek vermek ne yazık ki çözüm olmuyor , uzaktan destek ancak bu yazıdaki gibi şuna bak buna bak şeklinde olabilir ki yetersiz. Bulunduğunuz şehirde iyi bir yazıcı tamir bakım servisi ile yüzyüze görüşmek fayda sağlayabilir. Eğer anakart kalıcı hasar gördüyse ne yazık ki geçmiş olsun demekten başka şey kalmıyor.

İzmir'deyseniz ücreti karşılığı yardımcı olmaya gayret ederiz. Bize ulaşabilirsiniz.


28/10/2022

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi