• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Yazıcı yazdırmıyor , yazıcı neden yazdırma hatası verir ?

Yazıcı yazdırmıyor , yazıcı neden yazdırma hatası verir ? Bilgisayar yazıcıyı görmüyor ne yapmalıyım? Yazıcı ayarları nasıl sıfırlanır?

Yazıcı yazdırmıyor , yazıcı neden yazdırma hatası verir ? Bilgisayar yazıcıyı görmüyor ne yapmalıyım? Yazıcı ayarları nasıl sıfırlanır?Adım adım gidelim ; yazıcı açık , çalışır vaziyette olduğunu varsayıyoruz. Kabloları kontrol edin, takılı mı ?

Farklı bir usb kablo deneyin. Kablosuz modellerde ağ problemleri olabilir , yazıcıyı , bilgisayarı hatta modemi kapatıp açın deneyin.

Bazen yüklü sürücülerde sıkıntı olabiliyor ; sürücüyü kaldırıp yazıcıyı sıfırdan kurun.

Fotokopili modelse şayet , bir tane fotokopi çekin , belki yazıcı içinde bir sıkışma ya da parça hatası vardır ?

Yazdırma biriktiricisini sıfırlayın (youtube'a yazdırma biriktiricisi sıfırlama yazıp videolar izleyebilirsiniz)

Yazıcıya gönderdiğiniz evrak yüksek mb olabilir , yazıcı hafızası çok büyük dosyaları hafızasına işleyip yazdırmaya hazırlarken vakit alabilir.

Yazıcı toneri boş olabilir , yazıcı arayüz programı yüklü ise toner sevyesini kontrol edin. Yeni bir tonerle yazdırmayı deneyin.yazıcı yazdırmıyor neden


hp , samsung , xerox , canon , brother yazıcı açık olduğu halde yazdırmıyor ; yazıcı nasıl aktif edilir ?Yazıcıyı aktif etmek , aslında yazıcıyı yüklü işletim sistemine uygun bir sürücü kurulumu ile olur.

Yazıcı ile birlikte gelen dvd ile kurulumunu tam olarak yapmanız gerekebilir. CD yoksa şayet , marka modelin resmi internet sitesinden uygun sürücüyü pc ye indirip yazıcı kurulumunu tam olarak yapmanız ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız uygun olacaktır.

Yazıcınız kablosuz bir modelse , yazıcı kablosuz özelliğini kullanmak için kurulum cd sinde yer alan kurulum kılavuzunu okuyun ya da üretici firmanın temsilciliğinin yardım masasını arayarak yardım talebinde de bulunabilirsiniz.
yazıcı kablosuz ağ kurulumuYazıcı sorunu nasıl giderilir , yazıcı nasıl sıfırlanır ? windows 10 yazıcı sorunu nasıl çözülür ? yazıcıyı kablosuz nasıl kullanırım ?Özellikle windows 10 ve windows 11 güncellemeleri ile birlikte , yazıcı kablosuz bağlantılarının kopması , kablosuz ağa bağlanamama vb sıkıntılar duymaktayız.

Uzaktan bağlanarak ücretli çözümler sunma konusunda elimizden gelen desteği vermeye hazırız.

Yazıcıları ağa tanıtma , bilgi ve beceri gerekmekte , doğru donanım ve yazılımla olmaktadır. Profesyonel ücretli yazıcı ağ tanıtımı hizmeti ile destek verdiğimiz müşterilerimiz olmuştur.
lazer yazıcılarda ağ kurulumu

Yazıcı usb kablosu nereye takılır ; data network yazıcı kablosu nasıl olmalıdır ? Yazıcıların wifi kurulumu basit yolu var mıdır ?

gibi sorularla çok sık karşılaşıyoruz. Usb ve network girişleri genelde aynı tarafta ve altlı üstlü olur , usb girişi network girişine göre daha küçüktür.


Zaten usb kablonun küçük uçlu tarafına bakınca , yazıcıdaki giriş yerini az çok öngörebilirsiniz.

Network ağ girişi daha geniş ve büyüktür. Onu da göz kararı anlayabilirsiniz.
22-11-2022
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi