• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Yazıcı resetleme , toner çipi resetleme

Yazıcı resetleme , toner çipi kırma ; yazıcı toneri çipsiz çalıştırma . Yazıcıya atılan fix reset yazılım nedir ?

Yazıcı resetleme ve yazıcı tonerini çipsiz çalıştırma yazılımı.Yazıcı resetleme ne işe yarar , neden yazıcı reset yazılıma ihtiyaç duyulur ? Uzaktan bağlantı ile yazıcıya reset yazılım atma mümkün mü ? Yazıcı reset yazılımın maliyeti nedir ?


Bu vb sorular çoğaltılabilir ve gerçekten de önemli sorular. Ev ve ofis için kullanılan lazer yazıcılar , tonerle çalışmaktadır ve orijinal ürünlerin fiyatları malum.

Muadil ürünler de , toner çiplerindeki zaman zaman versiyon uyumsuzluğu nedeni ile çalışmamakta veya toner çiplerini temin etmek çok pahalı.

Bazı tonerlerin çiplerini fiyatı ne olursa olsun bulmak bile zor.


İşte bu noktada yazıcı toner çipi derdini ortadan kaldıran reset yazılım devreye giriyor.
Yazıcı resetleme işlemi çok hassas bir süreçtir ve garantili , dikkatli , bu konuda uzman usta ellerde yapılmalıdır. Yazıcı resetleme , yazıcı anakartına yüklenen bir reset yazılımla olur.
Yazıcı resetleme işlemi sonrası , toner çipi derdinin ortadan kalkması beklenir . Toner çipi uyarısı kalkar ve toner çipi daima %100 gösterir.

Yazıcı resetleme sonrası eğer varsa drum ya da belt gibi ünitelerin de elektronik olarak %100 olması hedeflenir.


Böylece toner dolumu ya da muadil toner ve muadil drum üniteleri çip derdi olmadan çipsiz kullanılabilir.yazıcı resetleme sağlıklı mıİzmir , istanbul , Ankara başta olmak üzere ülkemizde ve yurtdışında bir çok yazıcı kullanıcısına yazıcı resetle yazılımı konusunda uzaktan bağlantı ile uygun fiyatlara destek olduk.Samsung lazer yazıcılarda yazıcı resetleme işlemi , uygun versiyon varsa şayet uzaktan bağlantı ile çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.


Yazıcı seri no ve crum no bilgisi ile fix reset yazılım hazırlanmakta , anydesk erişim programı ile uzak bağlantı sağlanarak dakikalar içinde samsung , xerox lazer yazıcılara reset yazılım yüklenmektedir.


Uzak bağlantı ile yazıcı resetleme yapılan modellere örnek : samsung m2020 , m2070 , xerox b 3020 ve 3025 , samsung 2675 serisi lazer yazıcılar verilebilir.hangi yazıcılara uzaktan reset yazılım yüklenir ?Uzaktan bağlantı ile yazıcı resetleme yapılamayan modeller var mı ? Anakarta işlem yapılarak yazıcı resetleme sağlıklı mı ?
Yazıcı resetlemenin uzaktan bağlantı ile kolayca yapılmasının önünde bazı engeller var.


Üreticiler yazıcı resetlemeyi engelleyen kapalı devre epromlar yaparak , anakarta uzaktan müdahale etmenin önüne geçtiler.


Bu nedenle yazıcı anakartının üzerindeki eeprom veya nand denen flashın sökülüp , düşük versiyon yazıcı firmware dosyasının özel bir cihaz aracılığı ile yüklenip , tekrar yazıcı anakartına montajı yapılarak bu düşük versiyona reset yazılım yüklemek mümkün olabilmektedir.düşük versiyon yazıcı reset yazılımı dump
Yazıcı resetleme esnasında , anakart sökülüp entegre düşük versiyon yazıcı dump file ile çevrilirken , eepromun bacaklarına çok dikkat edilmeli , yazıcı anakartı üzerindeki yollara zarar verilmeden söküp takma işlemi yapılmalıdır.Yazıcı anakartına , anakart üzerinde lehim yollarına zarar verilmesi halinde yazıcı çalışmayacak , yazıcı hataya düşecek ya da bazı fonksiyonlarını yerine getirmeyecektir.

Örneğin yazıcı hiç açılmayabilir veya yazıcı ekranı sabit bir şekilde siyah gölgeli yanabilir , yazıcı ekranında değişik hata mesajları veya sesleri oluşabilir.

Böyle durumlarda , yazıcı resetleme işleminden çok iyi anlayan bir merkez bulunmalı ve görüşerek eğer tamiri mümkünse yazıcı buraya götürülmelidir. Aksi takdirde yazıcı bir daha kullanılamayabilir.
uzaktan bağlantı ile yazıcı reset yazılımı yüklemeHangi yazıcı modellerinde anakarta müdahale ile yazıcı resetleme işlemi yapılır ? Yazıcı resetleme işlemi pahalı bir şey mi ? Yazıcı resetleme ne kadar sürer ?En sık karşılaştığımız yazıcı resetleme modelleri , hp 107a , 107w , 135a , 135w ve 137 fnw ayrıca xerox b205 ve b215 modelleridir.

Bu modellerde 2021 ve sonrası üretilen versiyonlarda ne yazık ki uzaktan yazıcı resetleme mümkün olmuyor.

Bu nedenle önce anakarta düşük versiyon yazıcı firmware dump file atılıyor ve ardından yazıcı resetleme yazılımı yükleniyor.

Genelde aynı gün bu işlemler yapılır ve yazıcı resetleme işleminin faydaları düşünüldüğünde inanın maliyeti gözünüze çok gelmez.
Yazıcı resetleme yaptırmak istiyorum , güvenilir bir esnaf arıyorum ; işimi düzgün yapsın fiyatı da uygun olsun diyorsanız ; izmir toner dolumu ve yazıcı resetleme merkezi olarak sizi de bekleriz.


23-11-2022
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi