• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

yazıcı kartuşu tanımıyor , kartuşu değiştirin hatası

en sık karşılaşılan kartuş , toner ve yazıcı arızaları çözümü ; yazıcı kartuşu tanımıyor ve görmüyor arızası nasıl çözülür ?

Yazıcılarda kartuş tanımama hatası , muadil toner çalışmıyor sorunu çözümü ve siyah kartuş takın hatası nedir ?Eski modellerde değil de, özellikle 2017 ve sonrası çıkan hem mürekkep püskürtmeli yani inkjet yazıcılarda , hem de lazer yani tonerli yazıcılarda çok sık kartuş toner hatası karşımıza çıkıyor.

Yazıcı üreticileri ciddi anlamda ar-ge masrafı yapıyor ve yeni teknolojiler üzerinde hem kafa yoruyor hem de para harcıyorlar. Hali ile de orjinal sarf malzemesi satmak gibi niyetleri oluyor ki , pek de yadırgamıyorum.

Fakat ne yazık ki bu orjinal ürünler , gerek ithal olmaları gerekse dövizin çok değerli olması sebebi ile oldukça pahalılar ve sarf malzeme tüketimi çok olan okul , işyeri , ofis gibi yerlerde kartuş ve tonere para yetişmiyor.

Çözüm olarak kartuş toner dolumu veya muadil ya da yenileme kartuş toner arayışı devreye giriyor. Bir çok kamu kurumu ve özel sektör tercihini muadil veya yenileme kartuş toner satın almadan yana kullanıyor.


yazıcı kartuşu tanımıyor hatası çözümü

Mürekkepli yani inkjet kartuşlu yazıcılarda , lazer yani tonerli yazıcılarda kartuş toner uyumu çok önemlidir.Genelde kartuşlar çiplidir.


kartuş çipi nedir


Eğer kartuş ya da toner çipi , yazıcının yazılımı ile aynı ya da daha alt versiyonda olmaz ise , yazıcı kartuş toner çipi hatası verecek ve uyumsuz kartuş toner hatası nedeni ile yazdırmayacaktır.


Bu nedenle yazıcı versiyon çıktınızı alıp, raporlar kısmında genelde bu bilgiyi görebilirsiniz , kartuş ya da toner satın alacağınız sarf malzeme satıcısına bu bilgiyi vermeniz ve yazıcı ile toner çipi uyumunu en azından sorgulatarak alış veriş yapmanız işinizi kolaylaştırır.


Yazıcı kartuşu tanımıyor , yazıcı kartuşu görmüyor hatasına en hızlı ve kesin çözüm kartuş toner reset yazılımı yükletmektir.YAZICI RESET YAZILIM NEDİR ? TIKLA VE ÖĞRENTabi bu da her yazıcıya olmaz çünkü versiyon önemli demiştik , yazıcı versiyonu kadar fix firmware yani çipi kıran reset yazılımın o printer modeli için var olması gerekir. Bu nedenle mürekkepli ya da tonerli yazıcı almadan önce mutlaka kartuş toner çipi kolay bulunuyor mu , ya da reset yazılımı var mı ve kolay atılabiliyor mu araştırın.siyah kartuş takın hatası çözümü


Genelde hp ve canon mürekkepli kartuşlu yazıcılar , epson tanklı yazıcılar için arayanlar oluyor ; fakat bilmenizi isterim ki biz lazer yani tonerli yazıcı tarafında uzmanız ve mürekkepli yazıcılar ile ilgili çok fazla bilgimiz yok.

Gene de bildiğimiz bir şey varsa ücreti karşılığı yardımcı olmaya çalışırız.


Kartuş ve tonerlerde , sayfa adetini sayan , kartuş ve tonerin doluluk oranını gösteren bu çipler , eğer orjinal değillerse ; yazıcı üreten firmanın bir yazılım güncellemesi durumunda eski versiyon kalabiliyorlar. Yazıcı reset yazılım sayesinde bu kartuş toner çipi zorunluluğu ortadan kalkıyor ve hem kartuş tonerinizi , hem de varsa printer drum ünitenizi kartuş ve toner çipi olmadan kullanabiliyorsunuz.


Eğer sizde kartuş toner çipi kırdırmak ve siyah kartuş takın hatasından kurtulmak , yazıcı kartuşu yanımıyor arızasına çözüm bulmak istiyorsanız toner dolumu izmir ile irtibata geçebilir ve ücreti karşılığı yazıcı teknik destek alabilirsiniz.


YAZICI TAVSİYESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi