• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

[Popüler] Çekirdek kabuğu diş etime battı saplandı nasıl çıkartırım ?

Çiğdem yani çekirdek yerken kabuğu diş etime ve damağıma batıp saplandı , boğazımdan nasıl çıkartırım ne tavsiye edersiniz ?Çekirdek kabuğu batıp saplandığı diş etinden nasıl çıkar sorusu için cevap arayacağız.
dişe batan çekirdek kabuğu nasıl çıkartılır ?Öncelikle yapılması gereken tek tavsiye , doğrudan bir acil servise gitmek yada en yakındaki sağlık kuruluşuna gidip doktora başvurmaktır. Bu konuda donanımlı ve yetkili kişi , sağlık bakanlığına bağlı bir doktordur. Kendi başınıza deneyeceğiniz her girişim , sıkıntılı sonuçlar doğurabilir ; yapmayın.Çok sivri olan çekirdek kabuğu , diş etinize battığında büyük acı verir . Çok geçmiş olsun, bunu ancak yaşayan bilir. Eğer evde bir diş gargarası varsa hemen gargara yapın ve varsa akan kanı temizleyin. Eliniz mikroplu olabilir sakın mikroplu ellerle kanayan yere dokunmayın , elinizi ağzınıza sokmayın. Eğer evde varsa bir steril eldiven giyin ve o şekilde kabuğu görünen yerden almaya çalışın.


Kabuk basit bir yerdeyse ve kendiniz alabiliyorsanız sıkıntı yok . Geçmiş olsun.
Diş etine saplanan çekirdek kabuğu ve balık kılçığı çıkarma
En önemli mesele , fazla kanama olup olmamasıdır. Eğer sürekli bir kanama varsa ve derine saplanmışsa lütfn çok hızlı bir şekilde acil servise gidin ve durumunuzu anlatıp kanamanın durdurulmasını isteyin. Dilinizle sürekli o bölgeyi kurcalamayın. Dilinizi de tahriş edebilirsiniz.


Çekirdek kabuğu diş etine ,dile yada damağa saplanıp zarar verdiyse , çıkarması oldukça güç olabilir. Steril ve dikkatli bir tıbbi müdahale gerektirir.
Mutlaka profesyonel bir diş hekiminden yardım almalısınız. Önemsenmeyen yada acemice yapılan müdahaleler , dişinizi kaybetmenize bile sebep olabilecek enfeksiyon ve zararlar açabilir.dişe çekirdek kabuğu batması ve kanayan diş eti
Bazı insanlar çekirdek yerken diş etine yada boğazına kabuk batar , bu normal karşılanabilir ama ofiste çalışırken diş etine zımba teli , ataç yada kalem ucu batıran arkadaşlarım da olmuştu.
Bu durumlarda ağız içinde yada diş etlerinde iltihaplanmalar olabilir ; lütfen ağzınıza yabancı cisimler sokmayın , çocuklarınızın özellikle bebeklerinizin sürekli olarak gözlem altında olmasına dikkat edin.Özetle ;


Lütfen yabancı cisimleri ağzınıza sokmayın ve diş etlerinizi , damağınızı zedelemeyin. Bu vb durumlarla karşılaşınca da derhal doktora başvurun. Çok geçmiş olsun.boğaza kaçan balık kılçığı nasıl çıkar ? gırtlağıma kılçık saplandı yardımBu yazı ne bir tavsiye ne de bir öneridir. Tek tavsiyemiz derhal doktora gidip profesyonel tavsiye almanızdır. Geçmiş olsun.


tonerizmir.com | 15.09.2016
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi