• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

BROTHER LaserJet MFC 1811 ve HL 1111 Toner Drum reset

BROTHER LaserJet MFC 1811 ve HL 1111 Toner Drum reset ; Tn 1040 muadil toner ve dr 1040 muadil drum ünitesi satışı :
Yeni nesil brother lazer yazıcılar arasında en popüler iki yazıcı , tekno marketlerde bolca satılıyor.Peki Drum ömrü bitti ise ne yapmalı ? HL 1111 için aşağıdaki yönergeleri izleyin lütfen : brother hl 1111 drum reset dr 1040 reset

Yarım saniye aralıklarla turuncu ışık yanıp söner.Üç kez yanıp söndükten sonra 1 saniye yanmadan durur. Böylece yazıcı size drum değiştir mesajı iletmeye çalışıyor demektir.


Hl 11 toner değiştirme işlemi


Yazıcı kapağını kaldırın ve drum ünitesini uygun yerden çekip çıkarın , toner de bu ünite üzerindedir ve o da drumla birlikte çıkacaktır.

hl 111 toner nasıl kurulur ve resetlenir


Drum ve toneri yazıcıdan çıkartmıştınız. Şimdi tekrar yazıcıya takın ve kapağı kapatmadan 4 defa güç düğmesine basın. Tık tık şeklinde bir tuşa basar gibi basın ; yazıcıyı kapatacak kadar yoğun bir baskı uygulamayın.

Daha sonra üst kapağı kapatın . Yazıcı , kısa bir kalibrasyon ardından hazır posizyona geçecektir. Turuncu hata led ışığı kaybolacaktır.

Eğer olmadı ise tekrar ve yönergeleri doğru uygulayarak deneyin. Hata ışığı gitmiyorsa , başka bir sorun var demektir.


(Ücreti karşılığı destek için bizi arayabilirsiniz.)Gelelim Brother MFC 1811 yazıcının drum reset işlemine :


Brother MFC 1811 yazıcı Drum reset işlemi çok kolay : Aşağıdaki sıralamaya göre talimatları uygulayın.Brother mfc 1811 toner ve drum resetYazıcı açıkken MENU tuşuna basın , Aşağı yukarı oklarla ilerleyerek Machine info (Makine bilgisi) üst menüsünü bulun , ok tuşuna basın ; yukarı aşağı tuşları ile RESET DRUM yazısını bulun ve OK tuşuna basılı tutarak 3 saniye bekleyin. Daha sonra Yukarı tuşuna basarak Drum reset işlemini yapın. STOP/EXIT tuşu ile buradan çıkabilirsiniz.

izmir brother dr 1040 hl 1111 mfc 1811 muadil drum ünitesi satışı


İşte bu kadar basit. Elbette brother drum ünitesini elektronik olarak resetleyebilirsiniz ama fiziken ömrü bittiyse yani artık yazıcı silik yada lekeli basıyor , kağıda izler atıyor ise , ne yaparsanız yapın artık yeni bir drum ünitesi alma zamanı gelmiş demektir. 

Orjinal ürünler ne kadar pahalı biliyorsunuz , firmamızı arayarak muadil ve uygun fiyatlı brother drum üniteleri ve tonerler için fiyat alınız.


| 20/02/2020 | [532 666 78 87 ]
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi