• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Yazıcı tavsiyesi isteyenler , En iyi 3 yazıcı tavsiye önerisi 2023

Sayfa baskı adeti yüksek , kartuş toner dolumu ucuz , muadil toneri bulunabilen , toner çipi ve drum derdi olmayan , ucuz ve kaliteli 2022 yazıcı tavsiyesi , önerisi nedir ? yazıcı tavsiye 2023

En iyi yazıcı önerisi nedir ? Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ? En uygun hangi yazıcıyı almalıyım ? Ev , okul ya da iş için hangi lazer yazıcı tavsiyesi ? yazıcı tavsiye 2023 .Bu yazıyı sabırla okuyan , yazıcı seçme konusunda çok temel bilgilere sahip olur ve kazançlı çıkar. Yazının ilerleyen kısmında 3 adet süper yazıcı önerim mevcut,ama neden onları önderdiğimi anlamak için giriş kısmından itibaren sabırla okuyun lütfen.

Ama öncesinde , toplam 2 dakika süren aşapıdaki videoyu izleyip , hakkımızda fikir sahibi olun. Kim , ne tavsiye ediyor ; tam olarak öngörünüz olur.
Yazı iki bölümden oluşmakta .

ilk bölüm
"neden mürekkepli yazıcı önermiyorum
ve lazer yazıcı nedir?
sorusuna cevap veriyor ve büyük punto halinde 1 ile başlıyor.

İkinci kısım ise doğrudan modelleri gösterip açıklıyor."Benim hiç vaktim yok" diyorsanız BURAYI TIKLAYARAK incelemeniz üzere önerdiğimiz ve resetli olarak satışını yaptığımız modellere de geçebilirsiniz.

Fakat bu yazıyı okumanız , yazıcı seçme konusunda sizi tam anlamı ile bir uzman yapabilir. Okuyunuz lütfen.


yazıcı tavsiye sıralaması


GİRİŞ : 

Vaktinizi çok almadan ve konuyu uzatmadan belirtmeliyim ki , bu işi on senedir yapıyorum ve bir tane mürekkepli yani inkjet yazıcı önermedim , satmadım.


Çünkü , mesleğin ilk başlarında gözlemlerim neticesinde mürekkep yani inkjet teknolojiden uzak durmaya karar verdim.Yapana , önerene saygı duyarım , fakat en başta da belirttiğim gibi ben sıcak bakmıyor , önermiyorum. Mürekkepli yazıcılarla hiçbir alakam ve bilgim yoktur.

mürekkepli yazıcı tavsiye eder misiniz

Mürekkep sıvı bir teknolojidir , hava koşullarından , beklemeden , hatalı ürün kullanımından kolay etkilenir , çok sık arıza çıkarabilir ve kullananı canından bezdirecek ekstra yükler çıkarabilir

(baskı kafası arızası , kartuş tıkanma , dakikada 4 sayfa yazdırma , açılmama , açılıp kapanmama , donma vs vs...)Bu nedenle beni mürekkepli yazıcılarla ilgili bir soruya maruz bırakmayın

ve

mürekkep vb cihazlarla ilgili hiçbir bilgim ve ilgim olmadığını unutmayın lütfen.


izmir'de lazer yazıcı tavsiyesiEv , okul ya da iş yerinde kullanmaya uygun lazer yazıcı tavsiyesi nedir ? Toner dolumuna uygun , pahalı olmayan en iyi yazıcı önerisi nedir ?
Lazer yazıcı , halk arasında toz toner diye adlandırılan teknoloji ile ,  daha hızlı , daha yoğun çıktılar almanızı sağlayan bir teknolojidir.
Mürekkepli ürünler "kartuş" , lazer ürünler ise "toner" diye adlandırılır.
Toner tozu , içeriğinde bir çok mamul barındıran (reçine,balmumu,karbon,demir partikülü vb) ve yazıcının fırın ünitesindeki ısı ile kağıda yapışan bir süreç içerir. 

ne diyo buEn iyi yazıcılar lazer yazıcı modeller içinden çıkar fikri , benim şahsi görüşüm ; fakat yazıcı üreticilerine bakınca onlar da bunu destekler gibi lazer teknolojiler üretmeye devam ediyorlar.Piyasaya baktığınızda onlarca mürekkep teknolojili model görüyorsunuz , yandan tanklılar , bitmek tükenmek bilmediği iddia edilen yerlere göklere sığdırılamayan modeller..Fakat bir bakıyorsunuz , aynı üreticinin son model bir ya da birkaç lazer yazıcı ürünü daha aynı rafta..E madem mürekkepli model her türlü sorunu hallediyor , sizi bir sürü masraftan kurtarıyor ve çözümü kökten sunuyor idiyse , bu lazer model ne şimdi ?Çünkü kazın ayağı öyle değil , çünkü on senedir şunu gözlemledim :


  • önce ucuz ya da çok cazip diye bir mürekkepli yazıcı alınır , onun kahrı çilesi tecrübe edilir ,

  • ardından tövbe edilip ;  bu sefer kalıcı , uzun süre ve sorunsuz kullanacağım "bir lazer yazıcı bulayım da kurtulayım" ; düşüncesine geçiş yapılır...


Böylece (üreten) satan 2 defa kazanır , önce mürekkepli yazıcısını ; sonra da lazer modelini satmış olur.. Bu yıllardır böyle..

Çünkü ne yazık ki tecrübeye , ustaya , bilgiye çok değer vermiyoruz.

Varsa yoksa "ucuz olsun" , varsa yoksa "aman şimdilik idare etsin sonrasına bakarız anlayışı.."

Kalıcı , kaliteli , uzun süreli sağlam çözümler yerine , kaçtığımız bu yan yollar bütçemize daha çok zarar veriyor oysa...

Bir sürü yere para saçıp , iş kaliteli bir yazıcı almaya gelince dünyanın en tasarruf insanı moduna neden geçiyoruz ; onu anlamak mümkün değil..

Üstelik en akılcı çözüm lazer yazıcı olabilecekken...izmir'de yazıcı reset yazılım tavsiyesiYazıcı alırken nelere dikkat edilmeli ? Yazıcı alacaklara tavsiyeler , en iyi yazıcı seçimi nelere dikkat edilerek yapılır ? Lazer yazıcı toneri pahalı mı ?Evinize , iş yerinize bir yazıcı almaya karar verip , hangi yazıcıyı almalıyım diye araştırma yapmaya başladığınızda ilk şu soruyu kendinize sorun :


Ayda yaklaşık kaç sayfa çıktı alacağım ?
İşte bu soru , vereceğiniz kararda en önemli yazıcı seçme kriteri olarak karşınıza çıkacaktır.

yazıcı seçmenin en temel kriteri

Eğer ayda 10 sayfa , 20 sayfa çıktı alacaksanız , yazıcı almayın gidin semtinizdeki bir fotokopici , bir kırtasiyeden işinizi görün.Genelde renkli yazıcı alma konusundan tavsiye arayanalar böyle komik rakamlarla geliyorlar , lütfen binlerce lira verip yazıcı almayın , bir baskı merkezinden destek alın diyorum.lazer yazıcı seçme kriterleri


AMA EĞER AYDA BİNLERCE SAYFA ÇIKTI ALACAKSANIZ , GELELİM ÖNERECEĞİM yazıcı MODELLERine : 


tavsiye edilen yazıcı modelleri

01 : ] Hp Laserjet 107w


Düz monolazer bir yazıcı ; sadece siyah çıktı veren , usb ya da wifi bağlantısı ile kullanabileceğiniz , dakikada ortalama 18-22 sayfa civarı baskı veren , genelde ev ve ofis kullanıcılarının en sık tercih ettiği monolazer yazıcı.Sadece siyah çıktı verir , renkli çıktı vermez. Ve sadece çıktı verir , fotokopi ve tarama yapmaz. Fotoğrafını aşağıya koyuyorum.hp 107w reset yazılım


Hp 107a modeli sadece usb yani kablolu , 107w modeli ise usb + kablosuz wifi olabiliyor. Ben tek kişi kullanıcam usb bağlar geçerim diyorsanız , wifi olanı almanıza gerek yok diyebiliriz.


Ama yok ofiste ya da evde birkaç kişi kullanırız , ya da ne olur ne olmaz ilerde kablosuz özelliğini de kullanırım diyorsanız , internette ya da mağazada aratırken 107w olarak aratın. Kablosuz özelliği olanın , sadece usb yani kablolu olana göre fiyat farkı olacaktır.Son karar sizin.Bu yazıcıyı ve aşağıda anlattığımız yazıcıları reset yazılım yükleterek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Reset yazılım nedir derseniz , aşağıdaki görseli tıklayarak mutlaka videoyu izleyiniz. Bu yazıda önerdiğimiz modeller ancak reset yazılımla rahatça dolum / muadil kullanımına müsaittir.

izmirde reset yazılım nedir
 

Toneri sık bulunuyor mu ve ucuz mu
dolumu oluyor mu
yedek parçası rahat bulunuyor mu?

sorularına en verimli yanıtı bence hp laserjet 107 serisi veriyor.

Bu nedenle üçe beşe bakmadan kaliteyi tercih edin derim. *reset yazılım yüklenmiş olması koşulu ile!!
Bu modelin 106a tonerlerini , test edilmiş ve oldukça kaliteli baskı verir halde satıyoruz. Bu nedenle eğer bu modeli alırsanız , bizi mutlaka arayın ve fiyat alın.

106a tonerler klasik kullanımda yaklaşık 1000 sayfa çıktıyı görüyor ve baskı hızı oldukça tatmin edici.   

Kargo ücreti sabit 50 TL (zamlara göre değişebilir) olmak üzere şehir dışına da yollayabiliyoruz.

2 : ] Hp 135a ve 135w Lazer yazıcı


Fotokopisi , taraması olan yazıcı tavsiyeniz nedir diye sorarsanız ; Hp 135a ve 135w bu konuda bizim favorimiz diyebilirim.
Dakikada 18-22 sayfa ortalama baskı adeti ile işinizi görür , bir tonerle yaklaşık 1.000 sayfaya yakın çıktı verir (%5 doluluk oranı kriteri ile) , hızlıdır , tarama ve fotokopi konusunda işinizi görür , şık ve kompakt özelliklidir.Sondaki w harfi kablosuz bağlantı özelliğini belirtir. Tarama hızı tatmin edici olup , hp resmi siteden indireceğiniz tarama arayüz programı sizi rahat ettirir.


106a yenileme tonerleri çok uygun fiyata satıyoruz . Tonerler baskı kalitesi ve baskı adeti konusunda oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.


hp 135a ve 135w reset


135a ve 135w modellerinde tarama ve fotokopi işi tek tek oluyor..yani aynı anda birden fazla tarama ve fotokopi imkanı yok ; çünkü sadece cam yüzey var tarama ve fotokopi için. 135a sadece usb bağlantılı , 135w ise hem usb hem kablosuz bağlantılı modelidir.

  • Özellikle çoklu tarama yapma için adf ünitesi şart yani üstten 5,10 hatta 15 sayfa verip çoklu tarama ve fotokopi çekmek için ;  sadece cam tarayıcısı olan yazıcı değil , adf üniteli modelleri tercih etmek gerekiyor.

  • Eğer ben çok fazla tarama ve fotokopi ihtiyacı duymuyorum diyorsanız 135a ve 135w işinizi görür ama çok fazla tarama ve fotokopi işiniz oluyorsa alttaki 137fnw yi inceleyin.Dediğim gibi , bir kere alayım uzun süre kullanayım rahat edeyim diyorsanız , fiyata çok takılmadan kaliteli , teknolojik açıdan sizi tatmin edecek modeli seçmek gerekebilir. 

3 : ] Hp 137fnw lazer yazıcı 


Aynı anda çoklu tarama yapabileceğim veya fotokopi çekebileceğim yazıcı tavsiyesi nedir ? En iyi tarama hangi yazıcıda yapılır ?Bu sorunun bendeki karşılığı , çok beğendiğim Hp laserjet 137 fnw . Hp 106a toner kullanıyor.hp 137 fnw yazılım yüklemeYukarıda önerdiğim 135a ve 135w dan farkı nedir ? Fotoğraflarına dikkat edin , 135 serisinde adf yani üstten kağıt verme ünitesi yok , cam kısımdan tek tek tarama ve fotokopi var.. 137 fnw de ise çoklu fotokopi ve tarama ünitesi görülebiliyor.


Çok pahalı mı ? Arada belki bin , bin beş yüz lira fark var ama ben olsam almışken 137 fnw alırım.
***reset yazılım yükletmek koşulu ile.


106a tonerler 1.000 sayfayı desteklese de , genelde baskılarımızda fotoğraf, grafik gibi yoğun görseller olduğu için genelde 700 , 800 sayfa gibi anca veriyor.

Gene de küçük işletmeler , ofisler ve ev için ideal gibi.

Bu cihazın da çok uygun fiyatlı yenileme tonerlerini ve reset yazılımlarını satıyoruz, ürün almak için bizi arayabilirsiniz. (Reset yazılımı cihazın anakartına işlem yaparak yükleyebildiğimiz için , cihazları almaya karar verdiğinizde süreç nasıl ilerliyor mutlaka bizi arayınız. Çünkü eğer izmir dışındaysanız , uzaktan reset atmak mümkün olmadığı için önceden bizi arayarak süreçle ilgili bilgi almanız şart. 


*****Reset yazılım ile ilgili yukarıdaki reset yazılım nedir tıklayın görselini tıklayıp mutlaka videoyu izleyiniz.ÖZETLE : Son karar daima sizin , bu yazı , yazı sahibi ya da firmanın vereceğiniz kararda hiçbir sorumluluğu olmadığını hatırlatırız.

Bir fikir olarak hazırlanmış bu yazı, nihai kararı sizin vereceğiniz bu yolculukta bir işe yarar umarım.10 yıllık tecrübemiz ve güvenilir duruşumuzla eğer ürün ve hizmet almak isterseniz , elimizden gelen desteği sunarız.
İzmir'den tüm Türkiye'ye hatta Moldova , Bosna Hersek , Makedonya gibi ülkelere de ürün gönderdiğimiz oldu. Ortak akıl , sinerji ve başarı.. >Bizi ileri götürecektir.


Saygılarımızla.
17-03-2023


ÖNEMLİ UYARI : Bu sitede adı geçen tüm markalar ait oldukları şirketlerin kendi tescilleri altındadır, sadece ürün uyumluluk listesi içeriğinde bilgi verme amacıyla kullanılmıştır. Tüm isimler ve markalar, karşılık gelen hak sahiplerinindir ve sadece referans olması amacı ile anılmıştır.
Yazıcı tavsiye 2023 , yazıcı tavsiyesi en iyi lazer yazıcı Yazıcı tavsiye , en iyi yazıcı tavsiyesi ; yazıcı önerisi 2023
96 out of 100 based on 44 user ratings
$40 to $50 from 8 sellers Sellers:
...
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi