• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Izmir-toner-dolum-merkezi-523326054412950/

Yazıcı tavsiyesi önerisi isteyenler | Popüler Lazer yazıcı

Sayfa baskı adeti yüksek , kartuş toner dolumu ucuz , muadil toneri bulunabilen , toner çipi ve drum derdi olmayan , ucuz ve kaliteli yazıcı modelleri nelerdir ?


Telefonda kesinlikle destek vermiyoruz !!
Lütfen aramayınız..
Bu yazı dışında bilgimiz yoktur ; lütfen okuyunuz.

[Yazarın , web sayfasının ve firmanın , vereceğiniz herhangi bir kararda "hiçbir sorumluluğu olmadığını"
yasal olarak hatırlatırız.]


Ben bu yazıyı hazırladığımda usd 3,56 TL falandı. Bugün 6,70 TL ile açılış yaptı. Dolayısı ile en doğru fiyatı yazıcıyı alırken satış temsilcisine sorun.

tonerli lazer yazıcı tavsiye öneri

Sadece siyah beyaz baskı alabileceğiniz monolazer yazıcı önerim iki model :İlki  canon lbp 6030 w ; VE diğeri ise  brother HL - L2365 DW wifi kablosuz lazer yazıcı.1:] Canon LBP 6030 w lazer yazıcıya kısaca göz atalım : 

Wifi özelliğini satıcı ile görüşüp teyit edin. Sadece usb bağlantısı olan modeli de var. Dakikada 18 sayfa baskı adet ile oldukça kullanışlı. En iyi yanı da canon lbp 6030 w crg 725 toneri bizde 25 TL ye doluyor , pırıl pırıl da baskılar alıyorsunuz.

Ev ve küçük ofisler için ideal sayılır . Bir dolu toner ile yaklaşık 1.000 sayfa çıktı veriyor. [04.09.2018]


canon lbp 6030 toner dolumuCanon crg 725 muadil toner
almak isterseniz 50 TL ye satıyoruz ; 3 'lü paket alırsanız 3 adet crg 725 muadil toner 150 TL değil 120 TL !Yazıcının Fiyatı yaklaşık 830 TL civarı (Biz yazıcı satmıyoruz ; tekno marketlerdeki yaklaşık fiyat bu civarda) . Benzerlerine göre biraz daha pahalı olsa da , toner bulunurluğu ve muadil toner fiyatı + baskı adeti açısından değerlendirildiğinde , benzerlerine fark attığını düşünüyoruz.
NOT : Canon lbp 6030 yerine , neden brother hl 1111 ya da hl 1211w tavsiye etmiyorsunuz diyorlar ; brother yazıcı fiyatı canon'dan daha ucuz diye..

BROTHER TN 1040 toner kullanan bu mono lazer yazıcılar canon yazıcıdan daha ucuz belki ama , bir toner yaklaşık 600/700 sayfa basıyor ve 20 TL ye doluyor. Canon lbp 6030 yazıcı toneri de yaklaşık aynı fiyata doluyor ; ama ortalama bir tonerle 1500/2000 sayfa çıktısı var. Yani aynı dolum parasına yaklaşık iki kat daha fazla baskı. Sadece yazıcı fiyatlarını değil, toner dolum fiyatını ve bir tonerle kaç sayfa basıyor onları da araştırın.


Bir yazıcıyı beş/on sene kullandığınız varsayarsak (dikkat eder ve özen gösterirseniz) , uzun vadede ilk satın alma maliyeti değil , dolum ve muadil fiyatı önemlidir. Buna dikkat edin.


canon lbp 6030 w toner dolumu

Yukarıda fotoğrafı görünen canon lbp 6030 yazıcının en sevdiğim özelliklerinden biri , eğer satıcının elinde varsa , dışı siyah renkli olan kasası da mevcut. Yazıcımın dış rengi beyaz değil siyah olsun diyenler için bir seçenek..Aldığınız yere bir sorun..en çok tavsiye edilen lazer yazıcıGelelim benim favorim olan yazıcıya
; elimde olsa tüm kamu kurumlarına ve mali müşavir + avukatlık bürolarına bu yazıcıdan aldırırdım. Tasarlanmış en işlevli ve kullanıcı dostu yazıcılardan biri :
2:] Brother HL - L2365 DW Lazer kablosuz yazıcı

brother hl l2365dw yazıcı toneri
Bu yazıcıyı aldırdığım avukatlık ofisinde çalışan bayanın , çıktı almaya başladıktan sonraki sevinç çığlıklarını unutamıyorum.Hem mükemmel baskı kalitesini , hem de dakikada 33 sayfa çıktıyı görünce , önceki yazıcısı ile yaşadıkları bir film şeridi gibi geçmiş olmalı gözünden. Üstelik kablo derdi vs olmadan ve dubleks baskı özelliği ile.. Ayrıca  tn 2305 toner kullanan bu yazıcı tek tonerle yaklaşık  2.000 sayfa baskı veriyor. (tn 2305 tek tonerle , yanlış duymadınız 2.000 sayfa ve dolum ücreti sadece 60 TL !!)

***Yazıcı üzerinde gelen başlangıç toneri demo olabiliyor ; Yüksek kapasite çıktı almak isterseniz tn 2305 muadil toner satın alarak 2.000 lik tonere sahip olabilirsiniz. Brother tn 2305 muadil toner ise sadece 120 TL !!

İnternette daha ucuzu var neden sizde 120 TL ? diye merak ediyorsanız , bir kere internetten alıp deneyin. bakalım neler olacak.

Peki , çok fonksiyonlu lazer yazıcılarda öneriler neler olabilir ?
Sanırım tüm alanlarda Canon'un ezici bir üstünlüğü var. Çok şükür ki
biz yazıcı satmıyoruz ;
aksi takdirde şunu duyabilirdik : "e tabi siz neyi satıyorsanız onu öveceksiniz !" .Fakat araya bir adet Brother lazer yazıcı da koyabiliriz ; satış ağı yaygınlığı ve kullanıcı dostu özellikleri ile önerilmeye değer bir yazıcı ; buyrun aşağıdaki 3. sıradaki incelemeyi okuyun : 
3:] Brother MFC L2700dw FOTOKOPİ , TARAYICI , FAKS, Wi-Fi LASER YAZICI brother tn2305 muadil toner ve l2700 yazıcıKablosuz yazdırma özelliği bir opsiyon , satın alacağınız yere mutlaka bu özelliğin olup olmadığını sorun.Sonunda W varsa , wireless özelliği var demektir. F harfi de faks özelliğini temsil eder ; ama en garantisi , satın almadan önce mutlaka teyit alın.

MFC L2700 çok fonksiyonlu yazıcı ,  tn 2305 toner kullanır ; brother yazıcılarda toner ve drum üniteleri birbirinden ayrıdır. Drum üniteleri eğer fiziken zarar görmezler ve yanlış toz kullanma nedeni ile sıkıntı yaşamazlarsa , çok uzun dayanırlar. Genelde ucuza mal olsun diye yanlış yerlerde yaptırılan dolumlar nedeni ile çoğu drum ünitesi ziyan olmuş ve yüksek bedeller ödenerek yeni ünite alınmak zorunda kalınmıştır. Bu nedenle ucuza kaçmayın.

Brother MFC L2700dw japon toner tozlu toner dolumlarını 60 TL ye yapıyoruz ; sıfır muadil tonerini de 120 Liraya satıyoruz; .İnternet üzerinden satılan ucuz kasalar , bu yazıcıların drum ünitelerine girmiyor. Ucuz diye bilmediğiniz yerlerden alıp , sonra da çare bulmak için bizi aramayınız. Çözümü satın aldığınız yerde arayın , bizden ancak yeni ve çalışan ürün satın alabilirsiniz.
TEKRAR BELİRTEYİM ; TELEFONDA TEKNİK DESTEK KESİNLİKLE VERMİYORUZ ; LÜTFEN TAVSİYE ALMAK İÇİN ARAMAYINIZ. BU YAZI YETERLİDİR.

Ayda bir ; ya da üç beş ayda bir toner doldurturum , mis gibi baskılarımı alır ve tarayıcı faks ve fotokopi özelliğini de kullanırım diyorsanız , başlangıç maliyeti (satış fiyatı) açısından en makul yazıcılardan biri Brother MFC L2700dw görünüyor.
Bu arada , adf ünitesi yani yukarıdan çoklu kağıt verme ünitesi mutlaka olsun , hayat kurtarır.

Satın alırken bunu da mutlaka teyit ettirin. Bu yazıcı dubleks yani otomatik önlü arkalı da basabiliyor fakat satın alırken bu özelliği mutlaka teyit edin , bazen tıpkı arabalarda olduğu gibi bu özelliği de opsiyon gibi koyabiliyorlar. Satın alacağınız yere bunu teyit ettirin.4:] Canon i-sensys MF 237 w :Canon mf 216 n en ucuz toner fiyatı ve incelemesi
Değerli öğretmenler , Mali müşavirler , avukatlar , inşaat firması sahipleri , iş güvenliği uzmanı arkadaşlar " Lütfen toner dolumu pahalı , çipli ve sorunlu markalardan uzak durun artık !!

Üzeriniz başınız mürekkepten berbat oldu ve nerdeyse iki haftada bir mürekkepli yazıcı yüzünden servis yollarındasınız. Yorulmadınız mı ? "
Eğer aradığınız siyah beyaz baskı yapan çok fonksiyonlu bir lazer yazıcı ise , canon i-sensys mf 237w yazıcı tam size göre değil mi ?
Fotokopili , tarayıcılı , fakslı ve kablosuz özelliği sayesinde wireless kullanabileceğiniz harikulade bir çok fonksiyonlu lazer yazıcı. 

Mf 237 w yazıcı Crg 737 toner kullanıyor ve bir tonerle yaklaşık 1.500 sayfa çıktı alabiliyorsunuz. Toner dolumu ise sadece 35 TL !!
[04.09.2018]

Sıfır muadil alayım derseniz , 60 TL .. Yani şu an müthiş imkanlar sunan bir yazıcı.


Dakikada 22 sayfa baskı hızı olduğu belirtiliyor ; bu çok iyi bir rakam. Ayrıca oldukça kompakt bir yazıcı , ölçüleri diğer modellere göre daha minimal ve yer kaplamayan türden.

Ofisler için ideal bir yazıcı olabilir . Lütfen satıldığı bir mağazaya gidip inceleyin ve öyle karar verin. Unutmayın , biz yazıcı satmıyoruz ve tüm bu yazdıklarımız sadece fikir çalışması ; asla kati bir tavsiye değil. 
5:] Brother MFC 1911W  : 

brother mfc 1911 tn 1040 toner dolumu


Orta kapasiteli , fotokopili , fakslı ve tarayıcılı çok fonksiyonlu lazer yazıcı arıyorum diyorsanız ; İşte yukarıda gördüğünüz brother mfc 1911w modeli ayrıntılı incelenmeli . Üstelik wireless yani kablosuz özelliği olan modeli de var.
Bu çok fonksiyonlu lazer yazıcı brother tn 1040 toner kullanıyor ; toner dolumu 30 TL ; sıfır muadiltoner fiyatı ise 70 TL + KDV . Bir tonerle yaklaşık 700-900 sayfa arası çıktı veriyor. Uluslararası standartlar baz alındığında (kağıdın %5 doluluk oranı) 700 ila 900 sayfa gibi bir baskı adeti görülebilir.


Ayda bir toner anca bitiririm , fotokopim , faksım da olsun , tarayıcımda .... diyorsanız , bu model işinizi görebilir. Ama ayrıntılı incelemeyi mutlaka kendiniz yapın ve son kararı siz verin. Bizim herhangi bir sorumluluk almamız söz konusu değil. (Not : faks bazı modellerde opsiyon olabiliyor ; satın almadan önce mutlaka satış temsilcisine teyit etirin. var mı yok mu diye )


Bu yazıcıyı aldırdığım bir mali müşavir ofisi , bir hafta sonra teşekkür maili atmış ve Mali müşavir arkadaş bir pasta ile ziyarete gelmişti.


Çünkü başlangıç maliyeti çok uygun , benzerleri  1.200 , 1.500 hatta 2.500 TL fiyatla satılıyor. Fakat brother mfc 1911w için, Tekno marketlerde 1100/1400 TL arası bir satış fiyatı gördük , alırken güncel fiyatları görebilirsiniz.


[biz yazıcı satmıyoruz , fiyatlar her an değişebilir ve bu bizim sorumluluğumuz değil ; lütfen araştırın]Not : her modelde opsiyonlar farklı olabilir. Bu nedenle yazıcı aldığınız yere "şu var mı , bu var mı" diye sorunuz. Örneğin bazı modellerde faks olmayabilir , yazıcıyı aldığınız yere , faks olan modelini sorabilirsiniz. 

Biz yazıcı satmıyoruz , bizi aramanıza gerek yok , lütfen yazıcı fiyatı sormak ya da teknik bilgi danışmak için bizi aramayınız ; çok yoğunuz; boşuna gerilmeyelim. !!!


Bu yazıyı yazma sebebim , bilgimi buraya aktarmak ve mümkün olduğunca fayda sağlamak. Bu nedenle lütfen telefon açarak meşgul etmeyin . Tüm bilgim zaten bu yazı kadardır ve bir değişiklik olduğunda ekleme yapıyorum. Teşekkür ederim.Peki RENKLİ LAZER YAZICILARDA DURUM NEDİR ?Renkli lazer yazıcı tavsiyesi izmir
Lütfen telefon açarak teknik destek istemeyiniz. Bu yazı yeterlidir. Biz sadece toner dolumu yapıyor ve muadil toner satıyoruz.


SONUÇ OLARAK ; 


Yukarıdaki bilgiler 12.09.2018 tarihi ile mırıldandığım şeyler. Tavsiye niteliği taşımaz ,fiyatlar her an değişebilir yada modeller üretimden kalkabilir.

Güncellemeler için web sitemi takip edin ve Lütfen telefon açarak soru sormayın.. Telefon ile konuşmaktan nefret eden bir adamım diyebilirim. Boşu boşuna gerilmeyelim , kötü olmayalım lütfen.
Kendiniz karar verin ve doğru tercih yapın.

Cazip tek şeye aldanmayın , yazıcı fiyatı ucuz diye hemen almayın ,

360 derece değerlendirme yapın ve toner dolumu ve drum maliyetleri neler internetten araştırın.

Toner ve drum üniteleri ayrı ayrı olan yazıcılardan uzak durun.
Bu büyük bir kriter olsun sizin için.
Önemli uyarı : Bu yazı sadece bir incelemedir. Tüm karar ve sorumluluk size aittir. Yazarın , web sayfasının ve firmanın , vereceğiniz herhangi bir kararda "hiçbir sorumluluğu olmadığını" hatırlatırız.

Kaliteli baskılar.

S. Özgül | 12.09.2018 |


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Muadil toner nedir ve nerede satılır ?
Linkler