• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Izmir-toner-dolum-merkezi-523326054412950/

Yazıcı tavsiyesi önerisi isteyenler | Popüler Lazer yazıcı

Sayfa baskı adeti yüksek , kartuş toner dolumu ucuz , muadil toneri bulunabilen , toner çipi ve drum derdi olmayan , ucuz ve kaliteli yazıcı tavsiyesi nelerdir ?


Telefonda kesinlikle destek vermiyoruz !!
Lütfen aramayınız..
Bu yazı dışında bilgimiz yoktur ; lütfen okuyunuz.

[Yazarın , web sayfasının ve firmanın , vereceğiniz herhangi bir kararda "hiçbir sorumluluğu olmadığını"  yasal olarak hatırlatırız.]
Ben bu yazıyı hazırladığımda usd 3,56 TL civarındaydı. Bugün 5,70 TL ile açılış yaptı.  En doğru fiyatı yazıcıyı alırken satış temsilcisine sorun.


Sadece siyah/beyaz baskı alabileceğiniz monolazer yazıcı önerilerimle başlayalım :

*** Not : yazıcı önerisini buradan alıp , sırf üç beş kuruş daha ucuz diye toneri başka yerden alan ve hayal kırıklığı yaşayıp bizden yardım isteyen arkadaşlar..... toneri bizden satın alıp tertemiz kullanabilirsiniz , üçlü - beşli paketlerimiz var ve kargo bedava. Macera aramayın , kaliteden şaşmayın. ***

siyah beyaz basan yazıcılarda :

İlki  canon lbp 6030 w ; ikincisi ise Samsung Sl M2020w ( kablosuz ) lazer yazıcı. *** Not: Renkli yazıcı önerilerim sayfanın en alt kısmında.1:] Canon LBP 6030 w lazer yazıcıya kısaca göz atalım :


lbp 6030 toner dolumu ucuz
 

Wifi özelliğini satıcı ile görüşüp teyit edin. Sadece usb bağlantısı olan modeli de var. Dakikada 18 sayfa baskı adet ile oldukça kullanışlı. En iyi yanı da canon lbp 6030 w crg 725 toneri bizde 30 TL ye doluyor , pırıl pırıl da baskılar alıyorsunuz.

Ev ve küçük ofisler için ideal sayılır . Bir dolu toner ile yaklaşık 1.500 sayfa çıktı veriyor. [26.06.2019]


BURAYI çok DİKKATLİ OKUYUNUZ :


Lazer yazıcı seçerken temel kriteriniz şu olsun derim : Ucuz olanı değil , sayfa başı maliyeti en uygun olanı alın.


Örneğin, A marka model yazıcı 400 Lira diyelim ; ama toner dolumu 50 Lira ve en fazla 1.000 sayfa baskı veriyor. B marka model yazıcı ise 600 Lira ; ama toner dolumu 40 Lira ve 2.500 sayfa çıktı veriyor.


"A" marka "B" markadan 200 Lira daha ucuza satılıyor diye A'yı satın alırsanız , toner dolumuna daha fazla para ödeyip , B nin yarısı kadar bile çıktı alamayacaksınız!!


Ucuz olsun diye tercih ettiğiniz A marka ; üç beş ay içinde zaten B nin maliyetine ulaşmış ve onu geçmiş olacak !!! Ucuzcu değil akılcı olun...!

canon lbp 6030 toner dolumuDİKKAT!! : Canon lbp 6030 yerine , neden brother HL 1111 ya da HL 1211w tavsiye etmiyorsunuz ? diyorlar.  [brother yazıcı fiyatı canon'dan daha ucuz diye..]


BROTHER TN 1040 toner kullanan bu mono lazer yazıcılar canon yazıcıdan daha ucuz belki ama , bir toner yaklaşık 600/700 sayfa basıyor ve 30 TL ye doluyor. Canon lbp 6030 yazıcı toneri de aynı fiyata doluyor [30TL] ; ama ortalama bir tonerle 1500/2000 sayfa çıktısı var. Yani aynı dolum parasına yaklaşık iki kat daha fazla baskı!! 
[Sadece yazıcı fiyatlarını değil, toner dolum fiyatını ve bir tonerle kaç sayfa basıyor onları da araştırın.]Nasıl araba alırken sadece fiyatına değil , kilometre başına kaç TL yakıt tükettiğine bakıyorsunuz ; yazıcı seçerken de benzer mantık ile düşünün. Bir araba daha ucuza satılıyor olabilir , ama yakıt tüketimi can yakıyorsa "sırf yazıcı fiyatı diğer markadan daha ucuz diye" almak mantıklı mıdır ?


Bir yazıcıyı beş/on sene kullandığınız varsayarsak (dikkat eder ve özen gösterirseniz) , uzun vadede ilk satın alma maliyeti değil , dolum ve muadil fiyatı önemlidir. Buna dikkat edin.

en çok tavsiye edilen lazer yazıcıGelelim benim favorim olan yazıcıya
; elimde olsa tüm kamu kurumlarına ve mali müşavir + avukatlık bürolarına bu yazıcıdan aldırırdım. Tasarlanmış en işlevli ve kullanıcı dostu yazıcılardan biri :
2:] Samsung SL M2020w Monolazer yazıcı :

samsung m2020w toner dolumu
Bu yazıcıyı aldırdığım avukatlık ofisinde çalışan bayanın , çıktı almaya başladıktan sonraki sevinç çığlıklarını unutamıyorum.Hem mükemmel baskı kalitesini , hem de dakikada 20 sayfa çıktıyı görünce , önceki yazıcısı ile yaşadıkları bir film şeridi gibi geçmiş olmalı gözünden. Üstelik usb kablo derdi vs olmadan .. Ayrıca Mlt d111s kullanan bu yazıcı tek tonerle yaklaşık  1.000 sayfa baskı veriyor. (mlt d111s  tek tonerle , yanlış duymadınız 1.000 sayfa ve dolum ücreti sadece 50 TL !!)

***Yazıcı üzerinde gelen başlangıç toneri demo olabiliyor ; Yüksek kapasite çıktı almak isterseniz d111s muadil toner satın alarak 1.000 lik tonere sahip olabilirsiniz. Samsung d111s muadil toner ise sadece 90 TL !!

İnternette daha ucuza satılan muadil toner var, neden sizde 90 TL ? diye merak ediyorsanız , bir kere internetten alıp deneyin; bakalım neler olacak.

Peki , çok fonksiyonlu lazer yazıcılarda öneriler neler olabilir ? [Fotokopili+Tarayıcılı+Fakslı]
Sanırım tüm alanlarda Canon'un ezici bir üstünlüğü var. Çok şükür ki
biz yazıcı satmıyoruz ;
aksi takdirde şunu duyabilirdik : "e tabi siz neyi satıyorsanız onu öveceksiniz !" .Fakat araya bir adet Samsung çok fonksiyonlu lazer yazıcı da koyabiliriz ; satış ağı yaygınlığı ve kullanıcı dostu özellikleri ile önerilmeye değer bir yazıcı ; buyrun aşağıdaki 3. sıradaki incelemeyi okuyun : 
3:] Samsung Xpress M2070FW Fotokopili , Tarayıcılı , Fakslı ve Kablosuz lazer yazıcı :xpress m2070fw lazer toner dolumu


Fotokopisi olan , faksı olan , tarayıcısı olan , koblosuz özelliği de bulunabilen en temel ve uygun fiyatlı lazer yazıcılardan biri. Sanırım 900 TL ile 1.100 TL arasında bir fiyat aralığı var (26/06/2019). 

Kablosuz yazdırma özelliği bir opsiyon olabilir , satın alacağınız yere mutlaka bu özelliğin olup olmadığını sorun.


Sonunda W varsa , wireless özelliği var demektir. F harfi de faks özelliğini temsil eder ; ama en garantisi , satın almadan önce mutlaka teyit alın.M2070FW çok fonksiyonlu yazıcı ,  Mlt D111 toner kullanır ; Samsung yazıcılarda toner ve drum üniteleri Tümleşiktir. Drum üniteleri eğer fiziken zarar görmezler ve yanlış toz kullanma nedeni ile sıkıntı yaşamazlarsa , çok uzun dayanırlar. Genelde ucuza mal olsun diye yanlış yerlerde yaptırılan dolumlar nedeni ile çoğu drum ünitesi ziyan olmuş ve yüksek bedeller ödenerek yeni ünite alınmak zorunda kalınmıştır. Bu nedenle ucuza kaçmayın.
Samsung M2070FW japon toner tozlu çipli toner dolumlarını 50 TL ye yapıyoruz ; sıfır muadil tonerini de 90 Liraya satıyoruz  . 


İnternet üzerinden satılan ucuz muadil kasa tonerler , bu yazıcıların drum ünitelerine girmiyor. Ucuz diye bilmediğiniz yerlerden alıp , sonra da çare bulmak için bizi aramayınız. Çözümü satın aldığınız yerde arayın , bizden ancak yeni ve çalışan ürün satın alabilirsiniz.


TEKRAR BELİRTEYİM ; TELEFONDA TEKNİK DESTEK KESİNLİKLE VERMİYORUZ ; LÜTFEN TAVSİYE ALMAK İÇİN ARAMAYINIZ. BU YAZI YETERLİDİR.


Ayda bir ; ya da üç beş ayda bir toner doldurturum , mis gibi baskılarımı alır ve tarayıcı faks ve fotokopi özelliğini de kullanırım diyorsanız , başlangıç maliyeti (satış fiyatı) açısından en makul yazıcılardan biri Samsung SL M2070FW görünüyor.


Bu arada , yazıcıda adf ünitesi yani yukarıdan çoklu kağıt verme ünitesi mutlaka olsun , hayat kurtarır.
4:] Canon i-sensys MF 237 w :Canon mf 216 n en ucuz toner fiyatı ve incelemesi
Değerli öğretmenler , Mali müşavirler , avukatlar , inşaat firması sahipleri , iş güvenliği uzmanı arkadaşlar " Lütfen toner dolumu pahalı , çipli ve sorunlu markalardan uzak durun artık !!

Üzeriniz başınız mürekkepten berbat oldu ve nerdeyse iki haftada bir mürekkepli yazıcı yüzünden servis yollarındasınız. Yorulmadınız mı ? "
Eğer aradığınız siyah beyaz baskı yapan çok fonksiyonlu bir lazer yazıcı ise , canon i-sensys mf 237w yazıcı tam size göre değil mi ?
Fotokopili , tarayıcılı , fakslı ve kablosuz özelliği sayesinde wireless kullanabileceğiniz harikulade bir çok fonksiyonlu lazer yazıcı. 

Mf 237 w yazıcı Crg 737 toner kullanıyor ve bir tonerle yaklaşık 1.500 sayfa çıktı alabiliyorsunuz. Toner dolumu ise sadece 30 TL !!
[26/06/2019]

Sıfır muadil alayım derseniz , 60 TL .. Yani şu an müthiş imkanlar sunan bir yazıcı.


Dakikada 22 sayfa baskı hızı olduğu belirtiliyor ; bu çok iyi bir rakam. Ayrıca oldukça kompakt bir yazıcı , ölçüleri diğer modellere göre daha minimal ve yer kaplamayan türden.

Ofisler için ideal bir yazıcı olabilir . Lütfen satıldığı bir mağazaya gidip inceleyin ve öyle karar verin. Unutmayın , biz yazıcı satmıyoruz ve tüm bu yazdıklarımız sadece fikir çalışması ; asla kati bir tavsiye değil. Not : her modelde opsiyonlar farklı olabilir. Bu nedenle yazıcı aldığınız yere "şu var mı , bu var mı" diye sorunuz. Örneğin bazı modellerde faks olmayabilir , yazıcıyı aldığınız yere , faks olan modelini sorabilirsiniz. 
Peki RENKLİ LAZER YAZICILARDA DURUM NEDİR ?Renkli lazer yazıcı tavsiyesi izmirSONUÇ OLARAK ; 


Yukarıdaki bilgiler 26/06/2019 tarihi ile mırıldandığım şeyler. Tavsiye niteliği taşımaz , fiyatlar her an değişebilir yada modeller üretimden kalkabilir.

Güncellemeler için web sitemi takip edin ve Lütfen telefon açarak soru sormayın..               
Kendiniz karar verin ve doğru tercih yapın.

Cazip tek şeye aldanmayın , yazıcı fiyatı ucuz diye hemen almayın ,


         
       
 Önemli uyarı : Bu yazı sadece bir incelemedir. Tüm karar ve sorumluluk size aittir. Yazarın , web sayfasının ve firmanın , vereceğiniz herhangi bir kararda "hiçbir sorumluluğu olmadığını" hatırlatırız.

Kaliteli baskılar.

S. Özgül | 26/05/2019 |
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler
Muadil Toner iade koşulları