• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Saçımdaki kepek sorunundan nasıl kurtuldum doğal çözümü

Saçtaki kepek ve kuruma sorunundan kurtulmanın elma ve üzüm sirkeli doğal çözüm yöntemi , nasıl ve ne kadar uygulanır ?En başta kesin ve net belirtmeliyim ki bu bir tavsiye yazısı değildir ; ayrıca bir doktora yada uzmana danışmadan hiçbir şeyi denemeyiniz. Ben sadece kendi deneyimimi yazıyorum ; sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.saç ve kepek
Saçımdaki dökülme ve kepek sorunu artınca , kuaförümün tavsiyesini dinledim ve saçlarımı neredeyse üç numaraya vurdurdum.Yaşım otuz yedi ve ailemde genetik olarak saç dökülmesi mevcut. Yarı keliz diyebilirim :) Elliden sonra , önlerle birlikte başın ortasından da dökülmeler başlıyor. Yapacak bir şey yok :)
Fakat son dönemlerde saçlarımda kepek sorunu ile de uğraşmaya başladım. Banyodan çıktıktan kısa bir süre sonra saç derimin kuruduğunu ve özellikle kulak arkalarım ve ensekökümde parça parça kepekleşme olduğunu farkettim. Bu asla kabul edemeyeceğim bir durum çümkü temizliğime ve temiz görünmeye çok önem veririm.lazer epilasyon
Kalan Saçlarımı derhal kısalttım :) ve büyükbabamın tavsiyesi ile elma ve üzüm sirkesi yöntemini denedim.Elma ve üzüm sirkesi ile kepeğe çözüm bulmanın , çare aramanın örnekleri çok fazla. Bu yöntem saçlara parlaklık da kazandırıyor.
Banyoya girmeden önce bir çay bardağı sirkeyi yanıma alıyorum ve lavaboya başımı uzatıp parça parça avucuma döküyor ve saçlarımı sirke ile ovalıyorum. Kulak arkama , ense köküme , başımın tepe noktasına yedire yedire masaj yapar gibi sirkeyi sürüyorum.


(Burada dikkat edilmesi gereken nokta , bu işlemi yaparken cildinizin sirkeye hassasiyeti olup olmadığını bilmenizdir. Eğer varsa, sirke yüzünden ciltte kızarıklıklar oluşabilir ; buna çok dikkat edin.

Gerekirse bir çay bardağı sirkeyi bir kaba dökün ve üç çay bardağı su ile çoğaltın. Böylece tahriş riski azalacaktır. Duşa girdiğinizde ilk bu suyu kullanarak başınızı yıkayın.)
saç dökülmesi ve kepek sorunum kalmadı. Sirkeli su ile yaptığım kürün ardından beş on dakika bu şekilde bekleyip , daha sonra tek sefer şampuan ile kafamı yıkadım (Sirke kokusu kalmasın diye) . Sirkeli su kürünü hala da uyguluyorum. Önceleri her duştan önce (Bir ay boyunca) uygularken , şimdi ise ayda bir yapıyorum yeterli oluyor.En önemli şeylerden biri , saçınızı sürekli farklı sabun yada şampuanlarla yıkamayın. Mutlaka bir eczaneye gidip kepek sıkıntısından bahsedin . İnanılmaz yardımcı oluyorlar. Ben ayrıca hem ucuz hem de birçok vitamini içinde barındırıyor diye Bemiks-C adlı vitamini de kullanıyorum. Hem saçlarıma hem de derime çok faydası oldu bilmenizi isterim.
Haftada birgün de mutlaka bir diş sarımsağı kahvaltıdan önce yutarım. Sarımsak mucizevi bir bitki ve vucudun dengesini kurmada ve ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmede çok faydalı. Fakat bu benim bünyem için geçerli bir durum , siz asla doktora danışmadan bu vb adımlar atmayın.Kepeği çözmede ve tekrar oluşmasını önlemede Şampuan önerim , Clear Men mentollü şampuan. Ben bu şampuan dışında ne zaman başka bir şey kullansam , kepek oluşumu yaşıyordum. Hem sirke yöntemi hem de bu şampuan sayesinde kepek sorunum tamamen bitti.Bu yazımı da facebook yada twitterda paylaşırsanız , belki benzer sorun yaşayanlara da faydası olabilir.Sevgi ile kalın . 


20/02/2020


Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi