• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Oki MB 451 yazıcı toneri silik basıyor | Drum ünitesi değişimi

Oki MB451 yazıcılarda silik basma sorunu nasıl çözülür , kaliteli muadil oki mb451 toneri nereden satın alınır ve oki muadil drum ünitesi kaç para ?
Yazıya geçmeden önce toplam 2 dk süren videoyu izle lütfen. Aklındaki çoğu soruya yanıt bu 2 dk'lık videoda.


Sürekli bizden dolum yaptıran bir müşterimize bir arkadaşı ziyarete gelmiş ve demiş ki , yazıcının tonerini kaça doldurtuyorsun ?

Müşterimiz de 80 Lira demiş. Arkadaşı ne dese beğenirsiniz :-Ohoooo çok pahalıya dolum yaptırıyorsun ; bak ben şurdan yaptırıyorum sen de orayı ara , toner dolumuna bu kadar para verilir mi !!! "

Bunun üzerine, müşterimiz de bize kızıp son iki toner dolumunu bizden başka yere yaptırmış. (Arkadaşının tavsiye ettiği merdivenaltı bir yere...)Birkaç hafta sonra bahsettiğim müşterimizin ağlamaklı bir sesle "rica etsem gelip yazıcıya bir bakar mısın , çıktılar okunamayacak hale geldi" demesiyle ofisine gidip durumu orada gözlemledim : Sırf üç beş kuruş daha ucuz olsun diye güzelim yazıcıyı ne hale getirdiklerini görmenizi istedim. Buyrun fotoğraf aşağıda :


UCUZCU KAFA : İzmir'de oki mb451 silik basıyor çözümüYukarıda gördüğünüz berbat , hatta rezalet çıktının sebebi , işini zerre önemsemeyen hatta bilmeyen insanların hatalı toner tozu kullanması ve kalitesiz işçiliktir. İnternette çok ucuza satılan muadil tonerler de bu duruma sebep olur.Elbette bu insanlara prim veren , sözde tasarruf yaptığını sanıp , işini düzgün ve kaliteli yapan insanlara kazıkçı muamelesi çeken hakkaniyetsiz ve futursuz insanları da unutmamak lazım.Biz bir fiyat verdiğimizde , alaycı ve yukardan tavırlarla konuşan çok insanın , birkaç ay sonra özür dileyerek çözüm talep ettiğini biliyoruz. Fakat biz müşteriye küsmeyiz ; ticarette küsmek olmaz.
***

-İzmir toner buyrun ?

-Oki mb451 toneri kaça dolduruyorsunuz ? (Bir merhaba , hayırlı işler demekten uzak , zamanı o kadar değerli ki hemen konuya giriyor.)

-80 TL

-Ohoooo çok diyorsun 50 e yapan var ; neyse iyi günler.


Al sana "50'a yapan" ; ne güzel yapmış değil mi yukarıda..!

***BİZDEN SONRA : 


Oki MB451 koyu baskı çözümü


Neyse ki tecrübelerimizle konuya hakimiz.


Sürekli bizimle çalışan , ama sonra üç beş kuruş hesabı yapıp , başka yerden ucuz muadil toner ve dolum hizmeti satın alıp yazıcıyı iş görmez hale getiren müşterimizin sorununu 350 TL gibi bir hizmet ve bakım bedeli ile çözdük ve yukarıdaki koyu baskı haline geri döndü.


Ucuza kaçayım derken cepten ilave 450 lira çıktı !!
MB 451 DN YAZICILARIN DRUM ÜNİTE RESETLERİ : Oki MB 451 dn yazıcıların drum üniteleri , 12.000 ila 25.000 sayfa baskı sonrası biterler ve yeni drum ünitesi satın almanız gerekir.
Orjinal OKİ MB451 drum üniteleri , piyasada yaklaşık 750 / 850 TL arası değişiyor. Eğer drum üniteniz sizi tatmin eden koyulukta baskı verebiliyorsa, yeni ünite satın almak yerine yazıcıyı bize getirin , toner dolumu dahil 450 TL ye drum reset işlemini yapalım.


Drum ünitenizin tonerle birlikte atölyemize gelmesi şart ; ayrıca ilave işlemler (Drum atık temizliği ve koyu baskı için bıçak temizliği fiyata dahil değildir.)
Kaliteli baskılar dileriz.01/06/2022

Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi