• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Muadil toner nedir ve nereden alınır ? Tavsiye eder misiniz ?

İzmir'de muadil toner nereden satın alınır ; muadil kartuş toner nedir ve tavsiye eder misiniz ?Çok fazla ayrıntıya girip kafanızı karıştırmadan , ana hatları ile konuyu ele almak ve aşağıdaki  yazının sonunda net fikir sahibi olmanızı sağlamak adına bu yazıyı hazırladım.
Dilerim faydalı olur ve facebook , twitter gibi sosyal mecralarda paylaşırsınız. (Emeğimin karşılığında sizden tek ricam bu.) 


[TELEFONDA teknik destek vermiyorum , ücretsiz danışmanlığım da yok ; bu nedenle lütfen telefon ile destek talep etmeyiniz. Sadece ürün fiyatı ve toner dolumu için aramanızı rica ederim.]
Muadil toner nedir ve nereden satın alınır ?


Ülkemizde en çok satılan , en popüler yazıcı markaları nedir diye sorsak , sanırım hp , canon , samsung ve brother diye başlarız söze ve pek de yanlış olmaz bu öngörümüz.Son dönemde Epson, mürekkepli ve yandan tanklı yazıcılarla "pazar payı" yakalasa da , mürekkepli yazıcılardan uzak durulması gerektiğine inanan biri olarak , bu konuya çok da girmek istemiyorum.Gelelim asıl konumuza ; muadil toner nedir ? " Bir ürünün orjinaline yakın özellikler taşıyan , orjinal ürüne yakın performans gösteren , ve tıpkı orjinal ürün gibi "kullanıldığı cihaza takılıp sorunsuz şekilde çalışması beklenen" yan sanayi ürüne muadil denir. Ve tabiki de en büyük beklenti , fiyatının orjinal ürüne göre çok çok daha ucuz olmasıdır. "
Bu konuyu madde madde irdelersek ; ve örneklersek :


Bir yazıcınız var ; örneğin hp p1102 model bir yazıcı.
Toneriniz bitti ve baskı alamıyorsunuz ; piyasayı araştırdınız ve teknomarketlerde orjinal toner fiyatının 240 TL ile 320 TL arası bir seyirde olduğunu gördünüz.Günümüz koşullarında bir tonere bunca para ödemek çok da verimli olmayacaktır ; elbette orjinal ürün kullanmak daima en istenen çözümdür ; fakat ekonomik boyuttan bakıldığında ateş pahası orjinal ürün , oldukça yüksek rakamları cebimizden çıkarmakta....İşte tam da bu noktada , çözümlerden ilki "toner dolumu"dur.Yani elinizdeki toneri , profesyonel bir toner dolumcuya götürmek , on dakika içinde süper çıktı veren bir toner dolumu yaptırmak ve test çıktısı aldırıp gönül rahatlığı ile ofise dönüp kullanmak en mantıklı ve verimli çözümdür . Hem de orjinal toner fiyatının neredeyse onda bir fiyatına ...!!Orjinal toner mi , muadil toner mi yoksa toner dolumu mu ?

Toner dolumu yaptırmak , orjinal toner almaktan da , muadil toner almaktan da daha verimli ve ucuz bir çözümdür. Dünyada her ülkede bu işlem profesyonellerce yapılmaktadır.Uzun yıllardır bu işi yapan , işine titizlikle önem veren , ek işi değil tek işi toner doldurmak olan bir firma ile çalışmanız , hiçbir sıkıntı yaşamadan pırıl pırıl baskılar almanıza ve uzun süre sorunsuz biçimde yazıcınızı kullanmanıza imkan verecektir.
Muadil kartuş toner almak ne zaman gerekli ve mantıklıdır ? Yazıcıma zarar verir mi ?Her maddenin bir ömrü olduğu gibi tonerin de birkaç dolum sonra ömrü dolacaktır. Drum yada manyetik merdane gibi parçaları değiştirmek vb çözümler yerine , kaliteli ve ucuz bir muadil toner alınarak yenileme yapılabilir ki ; en mantıklı çözümlerden biri de budur.
Yukarıdaki örneğe geri dönersek , p1102 yazıcının 285A tonerinin orjinal fiyatı yaklaşık 250 TL demiştik ; gidip bu fiyata orjinal toner almak yerine , ithal sıfır muadil toneri yaklaşık 50 TL ye alabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


FAKAT ; 

  • Kaliteli bir muadil toner olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Ucuz olması her zaman tek tercih sebebi olmamalıdır , içindeki parçaların kalitesi önemlidir ve tekrar dolum yapılabilmesi için çok önemlidir.

  • Satın aldığınız firmanın yıllardır bu işi aynı dürüstlükle yapıyor olması ve bir sıkıntı anında değişim yada ücret iadesi konusunda hızlı destek verebilmesi önemlidir. Bu nedenle sanal alemden alacağınız ürünlerle ilgili sorun yaşayabileceğinizi unutmayınız.

  • Kargo vb şekilde ulaşım yerine , bulunduğunuz şehirde ve semtte bir dükkandan almayı tercih ediniz. Kargo esnasında çoğu toner kırılmakta ve çalışmamaktadır.

En önemli hususlardan biri de, çoğu toner çiplidir ve eğer bu çipler yazıcı ile uyumlu değilse toner çalışmamaktadır. Bu nedenle muadil kartuş toner alırken çiplerin yazıcınız ile versiyon uyumlu olmasına çok çok dikkat ediniz ; bunun için internetten kim olduğu belli olmayan yerlerden ürün almak ve işi şansa bırakmak yerine , yeri yurdu belli ve olası bir sıkıntıda hızlıca iş çözecek bir yerel firma ile çalışmanız çok daha akılcıdır.


Yazıcı uyumlu toner çipi ve çözümüMuadil toner yazıcı garantisini bozar mı , bu konuda dünyadaki örnekler nedir ?diye merak ediyorsanız , BU KONUDA fikir verebilecek yazımı okumak için BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ.


Özetle , orjinal ürüne göre çok daha ucuz olup , kaliteli ürün tercih edildiğinde neredeyse orjinal ürün ayarında sonuç veren , uygun kalite aranıp bulunduğunda tekrar doldurulabilen (Çip sorunu olmayan modellerde) , baskı kalitesi iyi , sayfa adeti olması gerektiği kadar ve fiyatı nerdeyse orjinal ürünün üçte biri kadar olan ve yasalara uygun özelliklerdeki ürünlere muadil ürün denir ve kullanmakta sakınca olmadığı düşünülmektedir.

12.03.2018 / İzmir

Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi