• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.instagram.com/yenitoner
 • https://www.youtube.com/watch?v=sZhargsoB_c

Toner dolu ama yazıcı silik çıkarıyor [çözüldü]

Yazıcıdan çıktı alıyorum ve koyu çıkması gereken baskı silik çıkıyor , toneri yeni doldurttum ama hala silik basıyor neden ?Sorusuna üç ana başlıkta çözüm bulmaya çalışacağız. Dilerim bu yazı sorularınıza tatmin edici yanıtlar verecektir.TELEFONDA ücretsiz TEKNİK DESTEK VERMİYORUM.Lazer yazıcılarda toner drum ünitesinin değişimi , yazıcılarda çıktı baskı koyuluğunu üç beş ton olumlu etkileyebilir .


 • Tonerlerde ya da ünitelerde gördüğünüz yeşil tamburlar , drum olarak adlandırılırlar. Bunlar , toner üzerindeki drumlardır ; hp 285A , Canon crg 737 gibi tonerlerde bu parça toner üzerindedir .
 • Değişimleri kolaydır ve yüksek bedeller özemezsiniz. Bu vb tonerlerde her iki dolumda bir değişimleri , baskı kalitesi açısından çok olumlu yansır.


Bir de lexmark , brother , kyocera ve oki gibi lazer / led yazıcılarda , drumlar tonerlerden bağımsız birer ünite olarak vardır. Aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

izmir'de muadil oki brother lexmark drum ünitei nerede satılır ?Tonerden bağımsız olan drum üniteleri çok daha uzun ömürlüdür fakat değişimleri ustalık ister ; ve biz değişimden ziyade , muadil bir drum ünitesi satın alınarak yenilenmesini öneririz.


Drum ve Drum Ünitesi değişimi , daha koyu baskılar alabilmeniz adına ilk önereceğimiz çözümdü ; şimdi ikinci ve önemli parçaya geçelim.Lazer yazıcıların tonerlerinde manyetik merdane adlı parça bulunur ; manyetik merdane tozu hazneden alan , drum üzerine bir bıçak yardımı ile aktaran önemli bir parçadır .

 • Tıpkı drum ünitelerinde olduğu gibi , oki , kyocera , brother gibi yazıcıların çoğu modelinde , manyetik mardane de tonerden ayrıdır ve drum ünitesi yada yazıcı içinde monte haldedir.


Bu nedenle , manyetik merdanesi ve drum parçası tonerle tümleşik yazıcıları daha çok öneririz . Hem değişimleri daha kolaydır ; hem de bu parçalar daha ucuzdur. Yapılan işlem kısa ve çok daha etkili sonuç verir.


izmir toner manyetik merdane değişim merkezi


 • Toner manyetik merdane , toner içindeki demir partiküllerini elektromanyetik bir sistemle çeker , böylece toner tozu da merdaneye bulanır , gene elektriksel bir sistemle drum üzerine oradan da kağıda geçer. Bu sistemde mıknatıslanma özelliği azaldıkça yani merdane bu özelliğini kaybettikçe , toz daha az sıvanacak böylece silik baskı ortaya çıkacaktır.


Gene hp 285a , 283a , canon crg 725 , crg 719 h vb tonerlerde , manyetik merdane değişimi kolay ve ucuzdur. Manyetik Merdane değişimi , baskı kalitesine çok çok olumlu yansır. Ama Lexmark , Oki , Brother vb yazıcılarda , merdane tümleşik sayılacağından , hem değişim kolay değildir zaten değiştirmektense yeni bir muadil drum manyetik ünite almak daha mantıklıdır.izmir'de kaliteli toner tozu ile dolum yapan firmalarTonerli yazıcıların silik basmalarında bizce en önemli ve üçüncü madde , hatalı ve uygun olmayan toner tozu kullanımıdır . Hatalı toner tozu silik basmaya neden olur , toner bıçağında tortu yapar , kazınması gerekir.


 • Sırf ucuz olsun diye , toz içeriği yani hammaddesi ucuza maledilen toner tozları konulması , baskı kalitesini de olumsuz etkiler.Bunu şöyle tanımlayabiliriz , bir inşaatı yaparken en kaliteli betonu kullanmak gibidir. C30 da vardır , C10 da..
 • Kilosu 10 birim olan da toz vardır , kilosu 3 birim olan da.. Biz daima baskı koyuluğu çok iyi , atık toner tozu yüzdesi çok düşük olan tozu satın alırız. Üçe beşe bakmayız çünkü baskı koyuluğu müşterimizi tatmin etmiyorsa , biliriz ki o müşteri bir daha bizi tercih etmez.
 • Biz ise daima uzun vadeli planlar yapar ve uzun vadeli çalışma hedefleriz. Bu da ancak uygun fiyatla sunulan yüksek kalite ile olur.


Özellikle Oki gibi markalarda , doğru ve uyumlu toner tozunu kullanmak hayati önemlidir. Yanlış toner tozu ve ucuz diye hatalı muadil toner kullanmak , baskı koyuluğunu çok fazla olumsuz etkiler , ve ayrıca oki yazıcıların toner bıçaklarında tortu yaparak , toner tozunun drum a geçmesine engel olur. Toner bıçağı uzman eller tarafından kazınarak düzeltilmez ise , çıktılar nerdeyse okunmaz hale gelir.Bir çok alt sebep ekleyebilir , uzun uzun açıklayabiliriz ; ama amaç kafanızı karıştırmak değil .
Özet ve aslında net bir ifade ile şunu belirtmek istiyoruz :

Profesyonel bir firma ile çalışın , ana başlıkları bilerek çözüm isteyin. Biz izmir'de yıllardır kartuş toner dolumunu en kaliteli şekilde yapıyor ve hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz , yakınlarında kartuş toner dolumu ve muadil toner arayan dostlarına bizi rahatlıkla tavsiye ediyorlar.

Sizi de bekleriz. 20/02/2020
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi
Linkler
Muadil Toner iade koşulları