• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Toner dolumuna uygun lazer yazıcı marka ve modelleri | Muadil Toner

Toner dolumuna uygun lazer yazıcı marka ve modelleri , muadil toneri ucuz ve sorunsuz çok fonksiyonlu lazer yazıcılar nelerdir ?

En uygun yazıcı markası hangisi ? HP mi Canon mu ? Samsung lazer yazıcı alınır mı , Xerox marka yazıcıların toner dolumları kolay ve ucuz mu ? Brother marka yazıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Telefonda ücretsiz destek vermiyoruz ; bu nedenle aşağıdaki referans yazıyı hazırladım. Lütfen telefon ile teknik destek ya da tavsiye istemeyiniz.


Hp yada canon lazer yazıcı alınır mı ? samsung yazıcı çipli mi ?Oki mb 451 dn yazıcıları eskiden severdim , fakat en ufak bir yanlış kullanımda hata koduna düşüyor olmaları ve çözümlerinin sıkıntı veriyor olması nedeni ile artık eskisi kadar sempati duymuyorum.Drum üniteleri tonerden ayrı yazıcılara dikkat etmekte fayda var. Drum ünite ömürleri bittiğinde resetlenebiliyorlar mı ; kaç bin sayfa drum ömürleri var ve istenmeyen bir sorun halinde muadil drum ünitesi fiyatı ne kadar ? bunları bilmek gerek.


2016 ve 2017 yılından itibaren , özellikle çipli lazer ve kartuşlu yazıcı modelleri üretilmeye başladı. Yanlış seçim , cebinizden çok fazla kartuş toner parası çıkmasına sebep olabilir.HP LaserJet Pro M102 ve HP LaserJet Pro MFP M130 serisi yazıcıların 17A tonerlerine ve 19A drumlarına dikkat ; fiyatları kaç para hiç araştırdınız mı ?Bir lazer yazıcı alırken üç temel noktaya bakmakta fayda var ; toner dolumu yapılıyor mu ve kaç para , toner dolumu verimli mi ve muadil toneri var mı ; dakikada kaç sayfa basıyor ?


Şimdi tüm bunları araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle , yada satış temsilcisinin gazına gelip yazıcı almak ; sonra da ah yandım vah bittim demek çok da mantıklı değil sanki.

samsung ve xerox yazıcılarda çalışmayan toner çipleri sorunu ve çözümü

Hatalar en başlarda yapılır ; ve hata yapıldığını kabul edip çözüm aramak , yapılan hatanın vereceği zararı azaltmakta işe yarar. Hatada ısrar etmek veya hatayı yapan kafayı ve düşünceyi değiştirmemek çözüm getirmez. Ucuzcu olmak , üç beş kuruşu hesap ederken kaliteden aşırı uzaklaşmak , sabit fikirde ısrar etmek , sadece ben kazanayım karşımdaki kazanmasa da olur kafasıyla uyanıklık peşinde koşmak çok da etik değildir.


Satınalma kararı verirken , değişik mecralarda araştırma yapmalı , ücretsiz danışabileceğiniz kişiler varsa onlara da danışmalı ; bu işi profesyonel yapan yerelere de bilgi ve emeği karşılığı ücreti ödeyerek destek almalısınız.

Profesyonel bir danışmana vereceğiniz bir Yüz lira , kendi başınıza alacağınız hatalı bir yazıcı nedeniyle cebinizden çıkacak binlerce liralık zarardan kurtarabilir.


Kaliteli baskılar dileriz.
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi