• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905326667887
  • https://m.youtube.com/@izmirtoner

Karpal tünel sendromu bitkisel ameliyatsız masaj tedavisi

Karpal tünel sendromunun ameliyatsız ve bitkisel masaj ile tedavisi mümkün müdür , nerede ve nasıl yapılır ; ilaçla tedavisi yapılabilir mi ?


Bu soruların en net cevabını , konusunda uzman bir doktordan alabilirsiniz.
Benim burada paylaştığım şeyler , tavsiye yada kesin bilgi değildir.
Başıma gelen olayı nasıl çözdüğümü aşağıda anlatırken , genel geçer bir yöntem yada tedavi önerisi yapmadığımı özellikle belirtmek isterim. Uzman hekimlere danışmadan hiçbir yöntemi kendi başınıza denemeyin lütfen. Bu yazı tavsiye yada bilgi içermez , hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.KARPAL TÜNEL NEDİR :

**Median ADI VERİLEN sinir, el bileğimizin iç kesminde, parmakları hareket ettiren dokuz adet tendonla birlikte KARPAL TÜNEL diye adlandırılan dar bir kanal içinden geçmektedir.karpal tünel sendromu bitkisel masaj tedavisi

İşte bu bölgede , darbeye yada iltihaba bağlı sıkıntılar olabilir , şeker hastalığı nedeni ile sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz ; yada uzun süre bilgisayar başında mouse kullanma nedeni ile de görülebilir. Sebep ne olursa olsun , can sıkıntısı veren bir durumdur ; derhal bir doktora gidip gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. 


AMELİYAT İLE ÇÖZÜM ŞART MIDIR ?


Sağ elimde ufak ufak uyuşma ve karıncalanma hissediyordum ; ama çok da rahatsız etmiyordu. Fakat son zamanlarda rahatsız eden yanma ve uyuşma hissi beni endişelendirdi. Derhal doktorumu aradım ve randevu aldım. Daha önce bel fıtığından mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat olmuştum , L4 L5 bölgesindeki fıtık ve dar kanal tedavimi yapan doktorumla görüşüp randevu aldıktan sonra , bileğimde karpal tünel sendromu olarak adlandırılan sıkıntı olduğu bilgisini aldım.


Ameliyat olmalı mıyım ? Soruma , "hemen bunu tercih etmeyelim , öncelikle fizik tedavi yöntemini denemekte fayda var" yanıtını aldım ve fizik tedavi yöntemi hakkında bilgi aldıktan sonra eve geldim.PAPATYA YAĞI MUCİZESİKarpal tünel sendromunda papatya yağı ile bileğime yaptığım masaj sayesinde uyuşukluk ve karıncalanma hissi kayboldu , sıkıntı veren ödemin de kaybolduğunu düşünüyorum.

Eve geldim ve geçen yaz bahçeden toplayıp zeytinyağı ile harmanlayarak yaptığım papatya yağı kavanozumu aldım , sol elimle papatya yağını bileğimin iç ve dış kısımlarına yayarak sürdüm ve zorlamadan masaj yaparak ovaladım.


Sinir sıkışmaları hafife alınacak sıkıntılar değildir ; bir beyin cerrahına mutlaka görünmeli , doktor uygun görürse MR çektirip teşhisi netleştirmelisiniz.

Ağrı yada uyuşma ile yaşamak kaderiniz değildir ; hastaneler ve doktorlar , bilimsel yöntemlerle tedavi olalım diye varlar ve üşenmek yada korkmak yerine biran önce tedavi olmak akılcı olacaktır.
Median sinir şimesi ödem ve bitkisel tadavi yaklaşımı

Karpal tünel sendromunda ödem giderici ve şişlik indirici olarak papatya yağı işe yarar mı ? Bitkisel masajla sinir sıkışması ortadan kaldırılabilir mi ? El ve ayaklardaki uyuşmalara ,sinir sıkışmalarına papatya yağı masajı iyi gelir mi ?Bu sorulara kesin yanıt vermek mümkün değil. Uzun yıllar süren ve gözlemlenen , bilimsel olarak kabul görmüş bir durum olmadığı için , ve ancak bu konuda otorite olmuş uzman kişilerin cevaplayacağı durum olduğu için net bir yanıt veremiyoruz. Ama ben ilk gece yaptığım papatya masajı ile , sağ el bileğimdeki sıkıntıdan kurtuldum diyebilirim. Papatya yağı ile çok bastırmadan , nazikçe yaptığım kol ve bilek masajı , ayrıca avuç içime yaptığım ince ince dokunuşlarla oradaki uyuşukluğu ve karıncalanmayı ortadan kaldırmayı hedeflediğim masajla da rahatladığımı düşünüyorum.
Papatya yağını , gece ters yatıp sabahları boynum tutulduğunda ağrıyan yere de sürdürüyordum ; ve gün içinde rahatlıyor ve ağrı sızıdan kurtuluyordum. Ama yapılan masajın mı , yoksa papatya yağının ödem giderici, şişlik indirici yanının mı faydalı olduğunu bilmiyorum tabi. Fakat papatya yağı gibi birçok doğal ürünün daima hekim tavsiyesi ve gözetiminde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Karpal tünel sendromunda papatya yağı tedavisi medain sinir ödem giderici

Papatya yağı nasıl yapılır ; zeytinyağı ile mi marine edilmelidir ; ne kadar süre bekletilmelidir ?

gibi soruların cevabını , bu işi uzun yıllardır yapan ve tecrübesi herkesçe takdir edilen tıp insanlarından ve aktarlardan alabilirsiniz.


Geçmiş olsun dileklerimi iletir , Her şeyin şifasını veren Allah'tan tez zamanda iyileşmenizi niyaz ederim.


Saygılarımla..
Kartuş toner yazıcı bakım dolum muadil tamir
En uygun ve en iyi lazer yazıcı tavsiyesi